Dolar Düşer mi Dolar Yorumları

3 yorum
3.599 views

Dolar Düşer mi Dolar Yorumları

Dolar Düşer mi Dolar Yorumları USDTRY için öngörülen politik riskler ve TCMB ile FED arasındaki faiz kararlarının farklılaştırılması önümüzdeki günlerde en önemli adım olacak. USD, çok keskin hareketler yaşadığından önümüzdeki günlerde tepki olarak adlandırdığımız para çekme işlemleri için normaldir. ABD kanadından çıkacak verileri yakından takip etmemiz gerekiyor. Bu dönemde hem Amerika hem de Türkiye yoğunlaşacak.

Dolar hafta başına güzel başlasa da cuma gününe kadar yaptığımız istatistiklere  göre -08 kayıp ile yatırımcısına haftayı zarar olarak kapattı.

Dolarda bu dengesizlik devam etmeye devam edecektir.

Vize krizi , ve Merkez bankası faiz de her hangi bir değişiklik yapmaması doları yukarı yönde tırmandırmaya başlamıştı.

Fed’den faiz artış beklentilerini artırmasıyla 3,79’dan 3,82’ye kadar yükselen, ardından kademeli olarak düşen kur son işlem gününe 3,76 seviyelerinden başladı, ardından dolar endeksindeki düşüş ve ABD Dışişleri Bakanı’nın verdiği ılımlı mesajların etkisiyle 3,75’in altına geriledi.

Kritik görüşme öncesi 3.76 seviyesinin üzerinde hareket eden dolar kuru, yapılan basın açıklaması sırasında 3.74 seviyesinin altına gerilerken sonrasında tekrar yükseldi.

Dolar kuru gün içerisinde en düşük 3.7427 seviyesini, en yüksek 3.7751 TL’yi gördü. Dolar/TL saat 17:56itibarıyla 3.7443 TL seviyesinde

Bir önceki yazımız olan Altın Haftayı kötü kapattı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 13 Ağustos 2017

Facebook Yorumları