En az ne kadar kredi çekebilirim?

yorumsuz
123 views

EN AZ NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

İnsanlar artık en ufak bir para sıkışıklığında kredi başvurusu yapmaktadırlar. Ellerinde bulunan değerli eşyaların satışıyla bile çıkarabilecekleri paraları kredi yolu ile halletmeye çalışan ülkemiz insanı aldığı kredileri faizi ile geri ödemektedir. Bu olay ne yazıkki engellenemediği için bankalar insanlara kredi vererek büyümeye devam etmektedir.

Peki bankalar en az ne kadar kredi veriyor?

Her isteğe göre farklı kredi faizi uygulayan bankalar bu konuda da kredi miktarını müşterilerine bırakıyor. Buna rağmen birçok banka bin liranın altında kredi vermese de bazı özel durumlar da bu kural bozulabiliyor. Bununla birlikte gelir durumunuza göre bu miktarı almanız bile engel teşkil edebiliyor. Yani düzenli bir gelirinizin bulunmaması halinde bin lira kredi bile çekemeyebilirsiniz.

 

Bağlı olduğunuz banka genelde sizin ne kadar kredi çekilebileceğinizi ve limitinizi hazırda bulunan krediniz gibi mesajlar atmaktadır. Örnek sayın idris ak 15000 krediniz hazır çekmek için tek tuş ile hemen hesabınıza geçer gibi mesajlar çok sık rastlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Altın Yatırımında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 3 Mayıs 2017

Facebook Yorumları