Esnaf Kredileri

yorumsuz
123 views

Esnaf Kredileri
Devlet kuruluşları tarafından yeni esnaflar için alınabilecek kredi yardımları vb.. Yeterli tecrübeniz yoksa yardım zor olacaktır. Eğer bir girişimci iseniz ve işinizi büyütmek istiyorsanız, bu konuda çok fazla yardıma ihtiyacınız olabilir. Bu konuda bir iş başlatmak veya büyümek istediğinizde bankalar, talep ettiğiniz miktarı belirtmenizi ister. Bu miktarı bankaya gönderirken size maksimum kredi verebilir ve size olgunluk fırsatı verebilirsiniz.

Esnafı iş yeri açma
Ülkemizde bir tüccar olmak çok zor bir durum olabilir. Öncelikle, farkında olmanız gereken şeylerden biri, nerede bir dükkan açacağınız, ihtiyacınız olan bir dükkanı açar mısınız? Bunun için bir arama yapmalısın. Bunun dışında, dükkan için bir gereklilik olup olmadığını ve yapılacak işler için malzeme stoğu olup olmadığını araştırmalısınız. Bu konuda size söyleyecek bir şey daha var. Açtığınız mağazadaki konum çok önemlidir. Bu lokasyondaki insan kitlelerinin ne olduğunun, ilgi odağı olduğunun bilinmesi gerekir. Bu konuyla ilgili derin araştırmalar yaparsanız, düzenli bir iş potansiyeline sahip bulunuyorsunuz demektir.

KOBİ Kredisi
Her şeyden önce, bankalar kredi verdiklerinde kendilerini garanti altına alırlar. Bu konuda geri ödeme yapamayan esnaf da dahil olmak üzere kimseye kredi vermezler. Bu nedenle, bankalar gelirinizi, masraflarınızı, masraflarınızı ve karlarımızı belirten bir belge talep ediyor. Bu gelir, masraf tablolarınız ve maaşınız ne kadar yüksek olursa, bu kredinin doğrudan etkisi de o kadar artar. Bu masaya baktığınızda size kredi veren bankalar ilk önce söylediğimiz gibi geri ödeme garantisi istiyorlar.

Esnaf, hiçbir şekilde yeni bir iş kuran herhangi birine kredi kullanmazlar. Yeni iş yapanların boşuna KOBİ bankalarına başvuracak. KOBİ bankalarının kredi vermeme nedenleri; Kredi, arzulanan iş yerinin kurumsallaşmadığı bir yerdir. Bu kredileri kurumsallaşmış mekanlara sağlayan KOBİ bankaları, özellikle iş yerinde yapılan yenilemelerde gerekli desteği sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi notu düşük kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 3 Ağustos 2017

Facebook Yorumları