Troy Nedir

yorumsuz
111 views

Troy Nedir

Troy nedir ? Ülkemizin lisanslı bir ticari markası olan Troy, yerel bankaların BKM ile yaptıkları işle bağlantılı olarak yaptıkları bir ödeme sistemidir. Adı ” Türkiye Ödeme Metodu ” kısaltmasından alınmıştır. Kısaca Tr-o-y şeklinde. Troy ödeme yönteminin bankamatik kartlarında yönetimi ve kullanımı BKM tarafından yapılacaktır.

Zamanla, yurtdışına yayılması bekleniyor. Bazı önemli ödeme yöntemleri, gerekli alt alanları sağlayan ana isimlerdir; Visa, MasterCard, American Express, JCB, Çin Birliği Öder ve Dinners Club.
Bu kartlar American Express, Visa ve MasterCard’tır. % 1’i American Experss,% 42’si MasterCard,% 57’si Visa’dır.

Troy Ödeme Yöntemi Nasıl Kullanılır?

Troy’un kullanımı diğer kartlardan farksızdır. Başlangıçta sadece ülkede mevcut olduğundan, bu kartı yurtdışında ödemek mümkün değildi. Ancak BKM, Troy kartını 10 bankayla kullanmayı kabul etti. Tüketiciler, Troy kartını bankalardan temin edebilecek ve alışveriş yerlerini istedikleri zaman buradan yapabilecekler.

Diğer kartlar gibi POS cihazıyla ve nakit verme makinesi ile de uyumludur. Kısa sürede birçok insanın cüzdanlarında bir Troy kartı olması bekleniyor. İlke olarak, yalnızca manyetik şerit banka kartı ve EMV özelliğine sahip bir kredi kartı olarak kullanın. Zaman içinde, mobil kart ve temassız kart gibi özellikler de mevcut olacak.
Kredi kartı alımlarının yaklaşık% 97’si Türkiye’de,% 3’ü yurtdışında yapılmaktadır. Bu oranlar Troy sisteminin diğer kartlarda olduğu gibi Türkiye’de yaygınlaşacağını göstermektedir.

Troy, Tüketicilere Ve İşletmelere Neler Kazandırır?

Tüketicilerin belirli bir maliyeti olmalı, bu nedenle banka ve kredi kartlarını kullanıyorlar. Troy Türkiye’ye ait olduğu için hizmet ve ürün gibi maliyetler en düşük seviyede olacaktır. Troy, finansal ve kart sistemlerinden şimdiye kadar faydalanmayan tüketiciler ve işletmeler için yararlı olacaktır.
İlgili: Troy Agreed Bank Cards

Maliyetler düşük olduğundan, bankaların sahip olduğu avantajların müşterilere yansıması sağlanacaktır. Böylece, Troy ödeme metodunun hem ekonomiye hem de kurumların ve tüketicilerin yararına önemli bir katkısı olacak.

Bir önceki yazımız olan Bir ipotek kredisi nasıl kullanılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 7 Ağustos 2017

Facebook Yorumları