2017 Paranızı 10 Katına Çıkarmanın Yolları

2017 Paranızı 10 Katına Çıkarmanın Yolları nedir?

Düşüncelerimiz, düşük riskli belediye tahvillerinden yüksek riskli ipotek GYO’larına kadar uzanmaktadır.
Tahvillere yatırım yapmak, bu günlerde güçlü bir gelgit karşısında yüzmeyi seviyor gibi geliyor. Seçim Gününden bu yana getiriler hızla yükseldi ve tahvil fiyatlarını düşürdü. Dinamik, yüksek fiyatlı tahvillerde ek bir fiyat düşüşü yaşayabilecek olumlu bir getiri elde etmeyi zorlaştırdı.

AYRICA : Gelir-Zengin Bir Emeklilik İçin Satın Alınacak En İyi 7 Hisse Senedi

Sorun, çok düşük faiz oranlarının uzun bir döneminin sona ermiş olmasıdır. Federal Reserve, kısa vadeli faiz oranlarını yükseltmeye başladı ve fiyatları desteklemek (ve getirileri düşürmek) için devlet tahvilleri satın alma programını sekteye uğratıyor. Bu arada Donald Trump’in cumhurbaşkanlığı seçimi, tahvil değerlerini ve sabit gelir ödemelerini bozar kalacak daha güçlü bir ekonomik büyüme ve enflasyon ihtimalini tekrar canlandırdı. Zaten, benchmark 10 yıllık Hazine notunun getirisi, Seçim Günü öncesinde% 1.8’den günümüzde% 2.4’e yükseldi ve kısa bir sürede büyük bir artış oldu. Kiplinger, 10 yıl vadeli Hazine veriminin yıl sonuna kadar% 3 olacağını tahmin ediyor . Bu, kesinlikle yüksek kaliteli tahvil sahipleri için daha fazla acı anlamına gelmektedir. “Oranların yükselmeye devam edeceğine ve tahvil getirilerinin negatif olacağından endişe ediyoruz,

Yüksek getiri, büyük bir fayda sağlar: Faiz gelirlerinden cebinizde daha fazla nakit para. Kısa vadeli borçlara sahipseniz, oranlar makul derecede artarsa, tahvillerin fiyatları fazla düşmemelidir. Ve bir ya da iki yıl içinde olgunlaşan tahvillerdeki nakit hasılatı yeniden satın alabilir, nispeten daha kısa sürede daha yüksek piyasa oranlarına sahip olabilirsiniz. Oranlar artmaya devam ederse, uzun vadeli tahvillerin zararlarını telafi etmek uzun yıllar alabilir. Örneğin, uzun vadeli faiz oranları bir puan artırılacak olursa, 30 yıllık bir Hazine tahvilinin fiyatı, muhtemelen% 20 oranında düşecek ve altı yıllık faiz ödemelerinin silinmesine neden olacak.

Peki bu iklimde gelir için nasıl yatırım yapıyorsunuz? Daha yüksek oranlarda kayıp riskinizi sınırlayın ve bahislerinizi yaymayın. Şirket tahvilleri ve ipotek teminatlı menkul kıymetler Hazinelerden daha fazla getirir ve örneğin faiz oranlarına karşı daha az hassastırlar. Aynı zamanda, gayrimenkul yatırım ortaklıkları ve enerji boru hattı firmaları gibi yüksek getirili stoklar ve bunun birçoğu yüzde 7’lik bir artış sağlayan kapalı uçlu fonlar da çekici. Tabii ki, bu yatırımların birçoğu, kredi derecelendirmesini düşürme veya varsayılan olma riski yüksektir. Ancak onları yüksek kaliteli tahvil ve nakit temeli üzerine katmak, piyasalar güneye doğru giderse portföyünüzü sabit tutmanıza yardımcı olabilir.

Verileri% 1’den% 10’a çıkarmak için 29 gelir fikri var. Tüm fiyatlar, getiriler ve ilgili veriler 31 Mart itibariyle.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir