26.07 işlem gününde izlenecek önemli ekonomik göstergeler

26.07 işlem gününde izlenecek önemli ekonomik göstergeler

Veriler yılın ilk yarısında zayıf seyrediyor ve ilk yarıda sakin fiyatlar beklenirken, ikinci yarıda Avrupa Merkez Bankası’nın faiz oranı toplantısı izleniyor. Haziran ayında, varlık alımlarının Eylül ayında azalacağını ve Arles ayı itibariyle aylık 15 milyar avro azaltacağını açıklayan banka, faiz artırımı için 2019’un ikinci yarısına işaret etti.

Yarın görüşmeden sonra Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi konuşacak. Draghi’nin faiz artırımına ilişkin açık bir açıklama yapması beklenmezken, mesajları takip edecek, ancak faiz oranlarının özellikle bankanın enflasyon ve küresel riskler konusundaki görüşüne nasıl işaret ettiğini gösterebilir. Draghi’nin, önceki toplantılardaki risklerin dengelendiğini ve enflasyonun ılımlı olduğu ancak% 2’nin altında kaldığını belirten mesajlar, Euro volatilitesi yaratabilir.

ABD cephesinde, dayanıklı mal siparişleri ve haftalık işsizlik yardımları takip edilecektir.

Dayanıklı mal siparişlerinin haziran ayında% 3, çekirdek dayanıklı tüketim malları siparişlerinin ise% 0,5 oranında artması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta, son 49 yılda en az 207 bine ulaşan işsizlik ödeneği başvurularının geçen hafta 215 bin kişi alması bekleniyor.

ABD Başkanı Trump’ın ticaret ve ülke ile ilgili gerginlikleri ve Fed’in eleştirisi, dolar için önemli bir artış sağlayamayabilir. Özellikle Avrupa Merkez Bankası toplantısı ve Draghi’nin avronun desteğiyle ABD Dolar Endeksi düşmeye / aksi takdirde güvercin tutumu yükselebilir.

USD Endeksi tarafında, 94,50 seviyesinin altına inen düşüşlerin sınırlı bir şekilde geri alınması 95.50 seviyesini tekrar geri getirebilir.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir