ABD’nin Türkiye tehdidine Rusya’dan tepki

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert, Rus S-400 füze sistemindeki açıklamaları değerlendirmenin değerlendirilmesinde Türkiye’nin eski Kıdemli Genel Başkanı Leonid İvaşov’un yeni yaptırımlara yol açabileceğini, “ABD Rusya-Türkiye ilişkilerine müdahale etme hakkına sahip değil” dedi..

Türkiye ve Rusya Ulusal para birimleri aracılığıyla alım yapma olasılığına işaret ediyor Eski Rusya Savunma Bakanlığı Uluslararası Askeri Eş Başkanı Kıdemli Genel Başkanı Leonid İvaşov, “Uzmanlar bu konularda çalışacaklar. Birçok ülkede Türkiye de dahil olmak üzere sivil ticari ilişkilerimiz var. Uzmanlar bir mekanizma buldu, bu konuda çalışmam gerekiyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Rusya-Türkiye ilişkilerine müdahale etme hakkı yok ”dedi. ABD’DE KENTSEL ” ABD’nin endişe konusu, Rusya`nın küresel silah pazarından çıkarıldığını belirten İvaşov’un, “bu nezaketsizliği, kibir ve dikte tezahürüdür. Hukuk Devleti Türkiye’ye kendi topraklarınıda yapmalı,” sert ilişkilerle ve bağımsız kararlı eylemlerle uluslararası ilişkilerde bağımsızlık ve eşit hakları savunmaya ihtiyaç duyuyor “dedi.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir