Altın Alacaklar Dikkat

Altın gram, yükselişin başladığı haftanın son işlem günü 223,6 lira seviyesinde dengelendi. Uzmanlar, dolar oranındaki düşüşün devam edeceğine dikkat çekerek, gram analistlerin düşüşünü hızlandıracak, teknik olarak altın fiyatı olan fiyatta 220 lira destek ve 228 direnç pozisyonuna geldi.
Dün, dolar altının hareketinin değer kaybının kuru ve onsunun altına düştü, önceki kapanışın önceki günü % 1.3 azalarak 223.1 liraya indi.

Altının gram fiyatı, gün başından bu yana, önceki kapanışa göre yüzde 0.22‘lik bir artışla 223.6 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın, 365 , Cumhuriyet altın ise 1.493 liradan satılıyor.

Asya pazarlarında altın fiyatı, ardından önceki kapanışın hemen üzerinde 1.232.20 $ yatay bir fiyatla işlem görüyor.
Analistler dün yaptığı açıklamada, Merkez Bankası’nın (TCMB) dolar faizlerindeki düşüşün, faiz oranlarının beklentiler doğrultusunda değişmediğine işaret ettiğini belirterek, bu durumda altın fiyatının olumsuz olduğunu belirtti.

Dolar hızındaki düşüşün devam edeceğini belirten gram analistlerin aşağıya düşmesi, teknik fiyatın altının fiyatının 220 liraya yükselmesi, 228 liranın direnç pozisyonuna geldiğini bu seviyelerde ani haber akışı devam edecek.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir