Araçlarda cam filmi ve renkli cama yasak geldi

yorumsuz
91 views
Araçlarda cam filmi ve renkli cama yasak geldi

Araçlarda cam filmi ve renkli cama yasak geldi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yapılan düzenleme değişikliği ile cam film ve renkli cam tekrar yasağa dahil edildi

Bakanlık yetkilileri, ulusal güvenlik konusundaki endişeler nedeniyle düzenleyici rejimin verdiği bilgileri paylaştılar.

Bakanlık 26 Ekim 2016’da ön camın bir yıl sonra sürücülerin araçlarına onaylı cam filmi yerleştirmek için serbest bırakılması yönünde bir yönetmelik yayımladı. Yönetmelik aynı zamanda cam filmlerin ışık yansıtma oranına çeşitli sınırlamalar getirdi. Böylece, 26 Ekim 2017 tarihine kadar bir revizyon gerçekleştirildi.

Öte yandan, Işık Yolcu ve Ticari Araçlardan Kaynaklanan Emisyonlar (EURO 5 ve EURO 6) ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Onaylanmasına Dair Usul ve Esaslara İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ve Araç Onarım ve Bakım Bilgileri Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Buna göre, tebliğ kapsamındaki araçların emisyon limitleri, bu limitlere uyulması için son tarihler ve tip onayı için uygulama talimatları için bazı değişiklikler yapılmıştır.

Kara yolları Trafik Yönetmeliğinin ilgili maddesi “Araçlardaki camın, kameralarda değişen seviyelerde veya pencerelerde renkli film tabakalarının renkli kullanımı” yasaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın