Asgari ücretli en fazla ne kadar kredi çekebilir

Asgari ücretle çalışan insanlar krediyi kullanmak isterken, limitler dahilinde çekler yapılır. Kredinin en uzun kredisi hesaplandığında, aylık ödeme tutarı maaşın yarısından fazlasına olamaz. Maaş için tazminat bir ödeme şekli ile belirlenir ve daha fazla kredi çekilemez. Kredi ödeme limitleri, kredi ödemelerinde vade azalması nedeniyle azalmıştır. Yüksek limitli asgari ücretle çalışan birisinin kredileri geri çekmesi kolay olmayacaktır. Kredi limitinizin 10 katı yani maaşınızın 10katı kadarını bankanızdan kredi alabilirsiniz.

Doğal mükellef olarak çalışan asgari kişi sayısı, yüksek oranlarda kredi kullanamaz. Konut kredisi ve taşıt kredisi çekmek isteyen asgari ücretliler için, talep kredileri için geçerli olan bu sistem haricinde prosedürler değişir. Bankaya verdiğiniz gelirden başka gayrimenkulünüz varsa, emlak bankasına ipotek göstererek asgari ücret ile çalışanlar, yüksek oranlarda kredi çekme şansından yararlanabilir.

Konut ve taşıt kredileri

Bankayla pazarlık edebilir ve alacakları veya taşıtları ipotek yoluyla garanti etmeden kredi çıkarabilirler. Ödeme problemleri olduğunda, banka ipotekli konut veya araca hak kazanır. Ayrıca, krediyi kullanmak isteyen kişi için de kredi notu sorgusu yapılır. Bankanızla ekstra bir işlem uygulamayıp uygulamayacağınızı tartışmak faydalı olacaktır.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir