Bedelli askerlik 2018 ile ilgili detaylar Resmi Gazete’de yayımlandı

Resmi Gazete’de yaklaşık 500 bin başvuru yapılması bekleniyor. Başvurular askeri şubelere, e-devlete veya konsolosluklara yapılacaktır. Halkbank ve Ziraat Bankası’na 15 bin lira ödeme yapılacak ve taksit yapılamayacak. Bakanlığın tamamı ile ilgili olarak, 15 bin sterlin malullük askeri hizmet, 3 aylık başvuru dönemini (3 Kasım 2018 dahil) iç süreçleri gerçekleştirebilir.

Askerlik hizmetinin dahil edildiği “çanta kanunu” dün Resmi Gazete’de yayınlandı. Milli Savunma Bakanlığı (ASAL) Genel Müdürlüğü, kararın yeniden kazanıldığını belirtti. Bakanlığın tamamı ile ilgili olarak, 15 bin sterlin malullük askeri hizmet, 3 aylık başvuru dönemini (3 Kasım 2018 dahil) iç süreçleri gerçekleştirebilir.

1 OCAK 1994 ÖNCESİ

BEDELLİDEN YARARLANANLAR ÜCRETSİZ İZİNLİ SAYILACAKLAR

38 YAŞ SINIRI KALKTI

BEDELLİ ÜCRETİ TEK SEFERDE YATIRILACAK

MUAF OLANLARDA YAŞ ŞARTI ARANMAYACAK

21 GÜNLÜK TEMEL EĞİTİM

SINAV YOK TAKİP VAR

NASIL ÇALIŞIR? Katılımcılar gelen başvuruyu 3 ay boyunca işleyecektir (3 Kasım 2018 dahil). Başvurular askeri şubelerden veya e-Devletten yapılacaktır. Yurt dışında yaşayanlar, konsolosluklara danışıldı. Askerlik hizmetine başvurmaktan çok daha fazla asker sevk belgesine sahipler, fakat birlikte raporu askerlik görevine veya yabancı misyonlara ve “Bakaya” statü raporuna, “Müsait değil” raporuna getiriyorlar.

FAALİYET TAKVİMİ Başvuru sahipleri ile planlanan faaliyetlerin zamanlaması Yasanın Resmi Gazetede Yayımlanması (3 Ağustos 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmıştır). Kamu kurum ve kuruluşlarına ve askeri şubelere başvuru emrinin yayınlanması. Başvuru sırasının zorunluluklara basılarak duyurulması. Başvuru sahiplerinin iadesi ve haklarının onayı. İtirazların şimdiki ve kopukluğu. Borçlunun bankaya ödemeleri.

Kampanya planlaması ve basın yoluyla yükümlülüklere duyurma. Ödeme yükümlülüklerinin kontrolü ve tesliminin yapılması. Koreli bir katman, 21 günlük temel eğitim ve kesin bir terhis süreci. L Genel Müdürlüğü, yatağa bağlı askerlik hizmetinin hazırlanmasına rehberlik eder. Genel Müdürlük, “asal.msb.gov.tr” web sitesi, askerlik ve askerlik hizmeti ile ilgili kılavuz. Site aşırı hızda çöktü.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir