Bitcoin ile servet kazandı

Bitcoin ile servet kazandı

Bitcoin ile servet kazandı Finnman’ın ailesinin Bitcoin’e yaptığı yatırımın bin doları ile kısa sürede 100.000 dolar kazandıran Finnman, öğrencilerin okula gitmeden çevrimiçi çalışma imkânı tanıyan bir platform yaratmaktı … Finnman, şu an 18 yaşındayken Dünyanın en genç milyarderleri arasında dikkat çekti bile …

12 yaşındayken, okulda okuduğu eğitimden memnun olmayan Erik Finman, ailesiyle anlaşma yaptı. 18 yaşına geldiğinde, kendi yatırımlarıyla 1 milyon dolar kazanırsa, ailesinden üniversiteye gönderilmemesi sözü verildi.

 

Genç adam, öğretmenlerinin olumsuz tutumlarından ve sinir bozucu tutumlarından bıktığı için bu anlaşmayı yapıyor diyor. Öğretmenlerinin ona okuldan ayrılmalarını ve McDonald’s’da çalışmalarını söylemişti.

Standford Üniversitesi’nden doktora sahibi olan ve Kardashian ailesinin Elon Musk’un kendi versiyonunu söyleyen anne ve babasının aksine, bu tekillik ateşli görmedi.

Ancak, oğlunun elindeki parayı takdir ettiğini görünce, iddiayı kabul etti. Finman, 12 yaşındaki ailesinden aldığı 1000 dolarlık parayla Bitcoin adlı dijital para birimine ilk yatırımını yaptı.

2011 yılında birim başına 12 dolar olan yaklaşık 100 birim Bitcoin, iki yıl içinde 100 kez varlık kazanarak ilk izlenimini veriyor. Finans’ın Bitcoins’u 2013’te 1.200 $ ‘a 100.000 dolardan fazla satan bir sonraki teşebbüsü oldukça ilginç.

Botangle girişimci şirketi, öğretmenleri ve eğitiminden memnun olmayanlar için 100.000 $ yatırım yaptı. Botman’ın gördüğü ilgi karşısında, Finans, risk sermayesi bulmak için Silikon Vadisi’nin teknolojik kalitesinin yolunu tutmaya karar verdi.

Silikon Vadisinde tanıştığı ilk insanlardan biri, ünlü içerik paylaşım platformu olan Reddit’in kurucusu Alexis Ohanian’dı. Forbes Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Steve Forbes, Finman’ı ararken gördüğü en önemli isimlerden biri.

Genç girişimci, bu dönemde yaşadığı en büyük zorluğun 15 yaşından dolayı ciddiye alınmadığını belirtiyor. Aslında, üst düzey bir Uber yöneticisi cesaretini kırmak için girişiminde bulunmuş ve inisiyatifini işe yaramaz gibi göstermek için harcamıştır.

Ocak 2015’te Botangle teknolojisini $ 100K veya 300BitCoin ($ 60K) karşılığında satın almak isteyen bir yatırımcı buldu.

Erik Finman, Bitcoin’in dolar karşılığında daha fazla para kazanmak yerine 200 $ karşılığında teklifini kabul etti. Finman, teklifi bir satıştan ziyade bir yatırım olarak gördüğünü söyleyerek, özellikle de ailesi için daha fazla para kabul etmemesi konusundaki eleştirilere cevap verdi.

O gün 300.000 Bitcoin’e 103’ü daha eklemeyi başardığı Erik Finman varlıkları, diğer yatırımlarla birlikte Bitcoin’in 2500 dolardan sonra milyonlarca dolara ulaştı.

18 yaşındayken 1.09 milyon dolara ulaşan Erik Finman, ailenin yanına girdiğini ve içkiyi bitirmeden okulu terk ettiğini iddia etti. Erik Finman’ın halen lise başarılarına sahip olduğunu gösteren bir GDE diploması yok.

16 yaşındayken John Hopkins’e yazılım mühendisi olarak başvuran kızkardeşi Scott, Carnegie Kavun’da 15 yaşında fizik eğitimi alan kardeşi Ross’un yanı sıra MIT’de doktor olan bir lise öğrencisi bile değildir.

. Bununla birlikte, Erik Finman, başarı derecesiyle önemli dergilerin kapaklarını süslemeye başlamıştı.

Erik Finman şu anda NASA’nın yeni roket başlatma projesi Elana programı için danışman olarak çalışıyor.

“Eğitim sisteminde bu koşulu olan herhangi birine hiçbir şey katmıyor Okula geri dönmemesi ısrarında bulundu ve Bitcoin değerinin 100 bin ila 1 milyon dolar arasında bir seviyeye ulaşmasını ısrarla istedi.

Erik Finman, Ailesinin finansal yatırımlarını yönetiyor ve bu konuda önemli kişilere danışmanlık yapmaya başlamıştır. Genç milyoner, 18, dünyanın çeşitli yerlerinde konferanslar vermeye devam ediyor.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir