Çalınan Kredi Kartından Çekilen Paradan Banka Sorumlu

Yüksek Mahkeme, kredi kartı çalındıktan veya zorla banka tarafından alındıktan sonra, bankaya bankaya iade edildiğini ve paranın sahibine iade edilmesine hükmetti.

. Kredi kartının geri çekilmesi ve Tüketici Mahkemesine başvuran vatandaşdan para çekilmesi nedeniyle banka tarafından talep edilen paranın kendisine iade edilmesi gerekmektedir. Banka kredi kartından dava açtığı davacıya el konuldu ve şifrenin silahla tehdit edildiğinin öğrenildi.

Olay günü, davalı banka ATM iflasının iflas ettiğini belirterek, davacının her ne kadar bankanın parayı çekilmesinden çekildiğini ancak para çekme işleminden çekildiğini söyledi. Davacı, eğitim bedeli ile ödenen bedeli talep etmekle yükümlü olduğu bedel, ödeme tarihinin ödemesinin kendisine talep edilmesini talep eder.

Davalı adına, savunma avukatı, davacının kredi kartı ve şifrenin korunmasından, bankanın bilgilendirilmemesinden ve davalının davalıya dayatılmamasından sorumlu olduğunu talep etmiştir.

Mahkeme, davacının gasp edildiğini ve bu eylemden 24 saat sonra bankayı bilgilendirdiğini belirtmiştir. fiyatın yasadışı olduğuna karar verdi. Mahkeme, davacının ödemelerin iadesi için gerekçelerini kabul etmiş ve davalıdan ödemelerin toplanmasına karar vermiştir. Davalı bankanın avukatı tarafından temyiz edilen mahkeme, daha sonra 19’uncu Temyiz Mahkemesi tarafından incelenmiştir.

Yüksek Mahkeme, davalının hesabından çekilen paranın banka tarafından kart sahibine iade edilmesi gerektiğine hükmetmiştir. Bu kararla, banka kartı ile çalınan veya çalınan kredi kartından çıkarılan 150 TL tutarındaki paradan bankalar sorumlu olacaktır.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir