Cumhurbaşkanı Erdoğan yemin etti resmen görevine başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yemin etti resmen görevine başladı ;

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeminederek görevine başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Parlamentodaki yemin töreninden sonra Anıtkabir’i ziyaret ederek özel bir kitap imzaladı. Erdoğan ayrıca “ara sıra cumhurbaşkanlığı” konulu tartışmaya da son verdi ve şöyle dedi: “Bir kez daha, 12. Cumhurbaşkanının ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Cumhurbaşkanı olarak milliyetimizin birliğini ve kardeşliğini güçlendirmeye devam edeceğimize söz veriyoruz. .”
Başkan Erdoğan 16: 30’da Meclise yeminetti. Erdoğan’ı taşıyan Konvoy vatandaşları sevgiyi gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı, Erdoğan’ın girişinde TBMM’ye düzenlenen törenle bir araya geldi.

YENİ BAKAN AKSAMKI TERRENDİNİ AÇIKLAMALIDIR
Daha sonra, Meclis Genel Kurulu’na giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeminederek yeminetmeye başladı. Böylece Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen başladı
ERDOĞAN TBMM SONRASI ANTKABİR’E GELDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Parlamentodaki yemin töreninden sonra Anıtkabir’e geldi. Aslanlı Yolu’ndan yürüyen Erdoğan, saygın bir duruş sergiledi ve Atatürk’ün mozolisine çelenk bırakırken Milli Marşı’nı okudu.

Erdoğan kitabında Anıtkabir’de şöyle yazdı:

“Atatürk, Türkiye, 24 Haziran ‘da iki önemli seçimi başarıyla tamamladı. Yeni yönetim sistemimize göre, beni seçilmiş ilk cumhurbaşkanlığına şahsen veren milletimiz, 27. dönem milletvekillerini de değerlendirdi. Başkanlığımızın Yönetim Kurulu Başkanlığı olarak 1 milletvekili olarak bir kez daha söz vereceğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirmeye devam edeceğimizi bir kez daha sözlerine ekledi: “Bizler, gelecek nesillere, bize emanet edilen Cumhuriyet’in hedefleri ile bir araya gelmeye kararlıyız.” dedim.

YENİ BAKAN YARDIMCI OLACAK
Bu gece yapılacak törende yeni hükümet sisteminin bakanları açıklanacak. Yeni bakanlar yarın saat 15: 00’te yemin edecekler.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir