Dolar Düşmeye Devam Ediyor

ABD Merkez Bankası’nın açık kalması Dolar Düşmeye Devam Ediyor !

ABD Merkez Bankası Başkanı Powell, bankadan izleneceğini ve malların faiz oranlarını yavaşlatacağını söyledi. Açıklamada dolar hızlandı, TL düşüşü ve 4.78 seviyesini gördü. Borsa 90 bin puanın üzerine çıktı.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Senato Bankacılık Komitesi’nde ‘ekonomi ve para politikası’ politikasını gerçekleştirdi.

Powell, “FED, ekonomiye yönelik aynı riskleri görüyor” dedi. “En son enflasyon rakamları cesaret verici, son ekonomik puanlar ABD’de kaydediliyor ve ikinci çeyrekte daha güçlü olacak.” Dedi.

“FAİZ ORANI YAVAŞ YAVAŞ olacak”
ABD politikasının sektöre yönelik risklerinden endişe duyuyor olsanız da, çok hızlı bir şekilde yükselecek ve faiz oranlarını yavaşlatacaksınız. .

Powell, önümüzdeki birkaç yıl içinde ABD’nin uygun paragraflarla güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

“Uygun paragraflarla, Powell şöyle dedi:” Pazar önümüzdeki birkaç yıl için güçlü ve yılda yüzde 2 hedefine yakın kalmıştır. ”

DÖNEMDE, DÖVİZ KURUĞU’NDA YILLIK DOLAR
Bu kredilerde dolar yüzde 1’lik büyük bir düşüşle 4,80 düştü. Kurulum şu anda 4.7893 seviyesinde işlem görmektedir. BIST 100 endeks günü BIST 100 endeks günü (% 2,10) 91.629,55 puanlık artışla 1,885,54 puanlık bir artışla işlem hacminde 9,3 milyar TL olarak gerçekleşmiştir.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir