Emekli olacaklar dikkat

Emekli olacaklar dikkat

Emekli olacaklarına dikkat et! Tüm çalışanlar için uzmanlardan bir uyarı geldi. Bu nedenle uzmanlar, son 7 yılın maaş tespiti için temel olduğunu belirtiyorlar.

Emeklilik, çalışanların tüzüklerine göre değişmektedir, yani SSK (4-a), Bag-Kur (4-b) veya devlet çalışanı (4-c). Her statüdekilerin belirli koşulları yerine getirmeleri beklenir. Ayrıca, kadın çalışanlarla erkek çalışanlar arasındaki emeklilik koşullarının tamamlanması açısından da farklılıklar bulunmaktadır.

Emeklilik için 3 koşul, son 1261 gün için emeklilik maaşını belirler

Genel olarak, bir veya daha fazla işveren, hizmet sözleşmesi olan çalışanlar için 4-a’ya, yani eski SSK koşullarına tabidir. Bu sigortacılar için, her üç emeklilik şartının yerine getirilmesi zorunludur. Emeklilik için gerekli olan yaşı tamamlayacaksınız, prim için ücretlendirileceksiniz ve başlangıçta erkek ve kadın için sigortayı bitireceksiniz. Bu üç koşul tamamlandığında, emekli maaşı almaya hak kazanacaksınız.

Sigorta başlangıç ​​tarihi, SSK üyeleri için emekli olma koşullarını belirler. Sigortaya giriş tarihinize göre, emeklilik yaşınız ve ne kadar ödeyeceğinizi ödüyorsunuz. Sigortacıların emeklilik koşullarına zaman içinde yapılan yasal değişiklikler, farklı emeklilik tarihlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

8 Eylül 1999 ve 30 Nisan 2008 tarihlerinde kritik tarihler Emeklilik gereklilikleri 1999’da revize edildi ve 8 Eylül 1999’dan sonra ilk kez sigortalı olanlar için emeklilik yaşı kadınlar için 58, erkekler için 60 idi.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir