En Çok Tercih Edilen Kız Oyunları

En Çok Tercih Edilen Kız Oyunları

Giydirme oyunları
Kızların en çok tercih ettiği oyunlardan olan giydirme oyunlarında amaç, sevdiği karakterleri modaya uygun olarak yada farklı tarzlarda giydirerek eğlenmektir. Giydirilen karaktere ait küpelerden saçlara, gözlüklerden ayakkabılara ve kıyafetlere birbiriyle uygun şekilde giydirebilirler.

Alışveriş oyunları
Kızlar alış veriş mağazalarını gezerek alış veriş yapmayı bilgisayar oyunlarından öğrenirler. Mağazaları dolaşırken de kendisi en sevilen çizgi film karakterleri takip etmektedir.

Yemek Oyunları
Oyuncu hem yemek yapmayı, yaptığı yemeklerin nasıl yapıldıkları merak ederken yemek bilgisayar oyunları ile eğlenmeyi tercih ederler. Havuçlu kek yapan oyuncu görevleri sırasıyla yerine getirmelidir. Doğru şekilde uyguladığında ve yemeği pişirdiğinde görev bitmiştir.

Makyaj oyunları
Giydirme oyunundaki gibi modelimizin saçları güzel bir model üzerinde ve farklı renk seçeneklerinde makyaj yapmaktır. Makyaj oyunlarında sevilen karakterlerin makyajı yapılır ve gerçek makyaj malzemeleri gibi pudra, ruj, rimel hepsini düşünerek bir detay atlamamalıdır.

Baribe oyunları
Kız oyunlarından Barbie’nin yeri her zaman ayrıdır. O sebeple bizde ona ayırdığımız yerin farklı olmasını steriz. Barbie karakteri, sevilen bir çok karakterden bir tık fazlası ilgi görür. Bunun sebebi ise Barbie ile süslenmiş ev ve kıyafet motiflerin çok yaygınlaşmış olmasıdır. Kız oyunlarında barbie ile büyüyen çocuklar büyüdüklerinde bile Barbie gördüklerine bir heyecanlanma yaşamaları da muhtemeldir.

Boyama oyunları
Boyamalar esasen erkek ve kız oyunu ikisi bir arada denilebilir. Kız oyunlarındaki ayrım ise kullanılan renklerin ayrımı olarak kalmaktadır. Kızlar genelde ara renklerle pembe gibi renkler ile boyamam yapmayı sever.
Temizlik oyunları
Bu oyunlarda oyucular odayı toplaması gereklidir. Her şey yerli yerinde olduktan sonra temizlik yapılır. Temizlik oyunlarından en çok tercih edilen yun ise ev temizleme oyunlarıdır.

Dekorasyon oyunları
Oyuncular herhangi bir yerde ve mekânda bulunan eşyaların yerlerini belirleyerek, istenilen mekânın dekorunu sağlamakla görevlidir.

Manikür oyunu
Kız oyunlarından kıyafet oyunları makyaj oyunlarına benzer şekilde en çok oynanan oyunlardan olan manikür oyunlarında güzel tırnaklar, eğleneli tırnaklar, renkli tırnaklar gibi her farklı kategoride karakterin manikür ve pedikürünü yapılması gereklidir.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir