En iyi Para biriktirme yolları

En iyi Para biriktirme yolları

Finanss.Net en iyi para biriktirme yolları ; Her kes daha fazla para kazanmak ister. Bazıları bunu 10 TL günlük kahvaltıdan yapabilir, diğerleri ise egzotik bir aile tatili bırakır. Ama sonuçta herkesin kendi biriktirme yolları vardır.

Araştırdığımız kadarıyla para biriktirme fikirleri kullanarak günlük hayatınızda para biriktirmenin en iyi yolunu bulabilirsiniz.

1. En Önemlisi Borçlarınızdan Kurtulmak

Bir bütçe hazırlayarak para biriktirmeye çalışıyorsanız, ama yine de büyük bir borcunuz varsa, önce borçlarla başlayın. Bunun işe yarayacağına inanmıyorsanız, borcunuzu ödemek için her ay ne kadar harcayacağınızı hesaplayın. Ardından bütçenizi bu tutara göre yeniden planlayın. Borçlunuza faiz ödemeyi bitirdiğinizde, kolayca paranızı biriktirmeye başlayabilirsiniz. Sadece bir kredi kartı kullanarak borçlarınızı tek bir yerde toplayabilirsiniz, böylece borçlarınızı daha kolay ödeyebilirsiniz.

2. Hedef Miktarı Koyun

Para biriktirmenin en kolay yollarından biri, tam olarak ne kadar biriktirmek istediğinizi bilmek. Motivasyon için belirli bir süre için birikim hedefleri oluşturabilirsiniz. 3 yılda% 25 nakit ödeme ile bir ev satın almak ister misiniz? Her ay belirli bir miktar biriktirmek için bir hedef!

Küçük tasarruflar büyük tasarruflara nasıl dönüşüyor?

3. Önce kendinize ödeme yapın

Her maaş günü, otomatik olarak borç geri ödeme hesabınızdan biraz para yatırırsınız. İki haftada 50 lira veya 500 lira olsa bile, kendinizi doğru bir birikim birikiminden mahrum etmeyin.

4. Arkol ve sigarayı bırakın

Arkol ve Sigarayı bırakmak kesinlikle kolay değildir, ancak günde bir ya da yarım paketini bitirirseniz, yılda 4.000 £ harcamanız halinde bu parayı kolayca kurtarabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir hayat yaşayabilir ve hareket halindeyken tasarruf edebilirsiniz.

5. Tatilinizi evde yapmayı deneyin

Kurtulmak için seyahat edebileceğiniz binlerce lira uçak bileti yerine, arkadaşlarınızla ya da yaz tatillerinde eğlenceli ve dinlendirici bir tatil geçirebilirsiniz. Gerçekten yaşadığınız yerden uzaklaşmak istiyorsanız ve araba ile gidemiyorsanız, uçak biletinizi önceden almayı deneyin.

6. biriktirmek için  az harcamak

Ne yazık ki, evde elektronik kullanım maliyetleri yüksektir. Ama iyi haber şu ki, bu bedelleri konfordan ödün vermeyerek azaltabilirsiniz. Örneğin, akkor lambalardan 10-15 kat daha uzun ve sadece 40 watt ile daha fazla ışık üreten floresan lambalar kullanabilirsiniz. Her ne kadar floresan lamba sizin için daha pahalı olsa da, uzun ömrü hakkında düşünürseniz daha karlı olabilirsiniz. Bu şekilde enerji tasarrufu sağlayan diğer öğeleri kullanarak zaman içinde binlerce para biriktirebilirsiniz.

7. Daha Az Kullanın

Isıtıcınızın sıcaklığını 10 ° C azaltarak enerji harcamalarınızın yüzde 5’ine kadar tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, fişten kullanmadığınız ücretleri çekerek enerji faturanızı daha düşük yapabilirsiniz.

8. Öğle yemeğinizi hazırlayın

Kolayca para kazanmak için bilinen bir yol, her gün harcamalarını kesmektir. İşyerinde yemek için 15 lira alırsanız, ama eve götürmek için 5 liraya mal olursa, bir yıl içinde evden getirerek yaklaşık 3.600 TL tasarruf edebilirsiniz.

9. Faiz Hesabı’nı açın

Bizim iyiliğimiz için, tasarruflarımızı talep hesabımızdan korumak tasarruflarımızdan para kazanma yeteneğimizi azaltabilir. Hedefiniz daha uzun vadeli ise, daha yüksek üretkenliğe sahip ürünler seçebilirsiniz.

10. Harcamalarınızı Yıllık Tutar’a Dönüştürün

Atıştırmalıklarınız için haftada 40 lira para ödüyorsanız, bu, yıllık 2.000 TL bütçenizden düşülen paradır. Fark etmiş olabileceğiniz gibi, küçük bir alışkanlık size çok pahalıya mal olabilir.

11 Kötü paranı sakla. Her gün kumbaraya 1 TL koymanız acil durumlar için para biriktirmemize yardımcı olur.

12 Kredi kartlarınızı dikkatli kullanın. Faiz ödemelerini en aza indirin ve kredi kartı satın alımlarınızı sınırlandırmaya çalışın.

13 online ve, toptan ürün satın alarak tasarruf edin. Bazı şirketler büyük siparişler için nakliye ücreti bile talep etmemektedir. Tasfiye satışlarından faydalanabilir ve dayanıklı piyasa ürünlerini ve çocuk bezlerini ucuza bulabilirsiniz.

14 Dışarıda daha az yemek yiyin. Yemek ücreti 25 TL, evde yemek ücreti 5 TL ise her ay 20 TL tasarruf sağlanarak kolay para akümülatörüne ciddi bir katkı sağlanmaktadır.

15 Sadece bankanızın ATM’sini kullanın. Başka bir finans kurumunun ATM’sini kullanırsanız ekstra ücretlendirilirsiniz.

16. İş yerinizin yakınında oturun. Bu sayede nakliye maliyetlerinden tasarruf edersiniz.

17 Kıyafetlerinizi ucuza temizleyin. Kıyafetlerini yıka ve kendini ütüle. Kuru temizlemeyi kullanıyorsanız, farklı yerlerin fiyatlarını karşılaştırın.

18 Cep telefonu ücretlerinizi gözlemleyin ve düşürmemeye çalışın. Cep telefonlarının kullanımı, birçok iletişim harcamalarını önemli ölçüde artırmaktadır. Aylık olarak ne kadar konuştuğunu ve İnternet ne kadar girdiğinizi biliyorsunuz. Paketinizi, ihtiyaçlarınız için en uygun paket olacak şekilde değiştirin.

19 Aile için harcanan paranın bir limitini belirleyin, hediyeler. Bu sınırlar sadece harcamaları azaltmakla kalmaz, aynı zamanda daha az varlıklı olan aile üyeleri tarafından da takdir edilir.

20 İhtiyacınız olmayan bir alana para harcamayın. Bir villada veya büyük bir apartmanda oturmak zorunda değilsiniz.

21. Her kampüste, yurtta veya öğrenci evinde kesinlikle internet bağlantısı olmadığını biliyoruz. GSM operatörü, ayda on sterlin para ödemek yerine teknolojiyi kullanıyor. Whatsapp ve Skype gibi uygulamalarınızı kullanarak arama yapmayı ve mesajlaşmayı deneyin.

Oylama Sonucu
[Total: 1 Average: 5]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir