Esnaflar Vergi Dairesini Unutacak

Esnaflar Vergi Dairesini Unutacak

Esnaflar ; Maliye Bakanlığı esnaf ve ustaların çalışmalarını kolaylaştıracaktır. Mükellefler tüm işlemlerini vergi dairesine gitmeden elektronik olarak gerçekleştirebileceklerdir.

Esnaf ve sanatkarlar ile ilgilenen önemli bir düzenleme, yaşam meselesidir. Maliye Bakanlığı, e-devlet uygulamalarında yeni dönemin öncüsü olarak kabul edilebilecek bir sistem başlatıyor.

Mükellefler tüm işlemlerini vergi dairesine gitmeden elektronik olarak gerçekleştirebileceklerdir. Söz konusu düzenleme sona erdiğinde, kamu hizmetindeki esnafa fiziksel olarak ilgili kuruma gitme ihtiyacı duyulmayacak ve böylelikle sıraya girmesi gerekmiyor.

E-devlet sistemi sayesinde, yazılım hataları ile insan hataları en aza indirgenir. Bir hata olsa bile, algılama ve telafi işlemi daha kolay ve hızlı olacaktır. Ticari ve işlemlerde meydana gelebilecek herhangi bir suistimal olasılığı asgari düzeye indirilecektir.

Maliye Bakanı Naci Agbal, geçtiğimiz günlerde “Artık herhangi bir işlem için vergi dairesine gidemeyeceğiz, İnternet’te tüm işlerimizi ve işlemlerimizi yapabileceğiz, vergi dairelerine gitme döngüsünü kapatacağız.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir