Evde Ek İş Yapmak

Tunceli Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan, yaklaşık olarak 87.000 kişilik bir nüfusa sahip, küçük bir ildir. Yöre halkı geçimini daha çok hayvancılık ve tarımla sürdürür ve sanayileşme oldukça düşüktür. Aynı zamanda arıcılık ve balıkçılık da çok yapılmaktadır. Bu sebeplerden dolayı iş olanakları biraz dardır. Yine de geçim sıkıntısı yaşayan yahut fazladan bir miktar paraya ihtiyaç duyan aileler için Evde ek iş İmkânlarıda bulunmaktadır.

İlde özellikle çocuklardan dolayı evden her zaman çıkamayan ev hanımlarının rahatlıkla yapabileceği pek çok Ek İş bulunmaktadır. Bu işler ildeki dükkânlar aracılığıyla bulunmaktadır. Büyük firmalar bu dükkânları aracı olarak kullanmakta ve bu dükkânlara iş vererek çalışanları bulma ve çalıştırma yükünü bu dükkânlara devretmektedir. Ev hanımları bu tür dükkânları araştırarak ve çeşitli kaynaklardan(dergi, gazete gibi) Evde İş İlanları arayarak rahatlıkla pek çok fırsat bulabilirler.

Bu imkânların başında evde çeşitli ev yemekleri yaparak satma, evde poşet-davetiye-katalog süsleme ve katlama, çocuk bakıcılığı, çamaşır yıkamak ve ütülemek, evde dikiş dikip, elbise yaparak satma, Avon tarzı ürünlerin, evden telefon yoluyla satışını gerçekleştirme, evde incik boncuk işleri yaparak bunları satmak gibi çeşitli el işçilikleri gelmektedir. Bunların dışında da çeşit çeşit evde paketleme işleri bulunmaktadır. Bunların dışında iş edinmek isteyen bireylerin yapabileceği pek çok iş bulunmaktadır. Belediyeler ücretsiz olarak onlarca kurs vermektedir. Bu kurslara katılarak iş öğrenilebilir ve iş edinilebilir.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir