Faizsiz Kredi Hesaplama

Günümüzde pek çok insan kredi kullanmayı düşünmekte ya da kullanmış durumdadır. Ancak bu kişilerden büyük bir çoğunluğu
Kredi Hesaplama işleminin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Alacakları krediye ne kadar faiz uygulanacağı, kaç ay vadede kaç lira taksit çıkacağı gibi bilgileri hesaplama yapmayı bilmemektedirler. İnternet üzerinde pek çok site bu konuda hizmet vermektedir ve kullanıcılara istedikleri hesaplamayı yapmalarına yardımcı oldukları gibi hangi bankanın hangi faiz oranı ile kredi verdiğini de göstermektedirler.

Bana kredi çıkar mı? Nasıl öğrenebilirim?

Kredi çıkıp çıkmayacağını öğrenmek artık çok kolaydır. Bunu öğrenmenin en eski ve bilindik yolu tabi ki banka şubesine gitmek ancak günümüzde teknoloji sayesinde buna hiç de gerek yok. Artık internet üzerinden, bankaların internet adreslerinden ön başvuru yapabilir ya da bankaların belirlediği kısa mesaj numaralarına mesaj atarak gelen cevap ile kredi durumunuzu öğrenebilirsiniz. Bu ön başvurular sonrası kişiler alabilecekleri kredi tutarları hakkında ve gelir belgesi gerekip gerekmediği konusunda bilgi alabilmektedirler.

Faiz ödemeden kredi alınabilir mi?

Normal şartlarda Faizsiz Kredi almak tabi ki imkansızdır. Çünkü bankaların krediden elde ettikleri tek kazanç faiz kazancıdır. Ancak bazı bankalar bazı dönemlerde kendi belirledikleri özel müşterileri için bazı şartlar karşılığında faizsiz kredi verebilmektedirler. Örneğin, 3 fatura talimatı veren müşteriye 6 ay taksitli 600TL kredi ya da maaş ödemesi yapılan müşteriye yine 500 ya da 1000 TL gibi düşük tutarlı ve kısa vadeli faizsiz kredi kampanyaları düzenlenebilmektedir. Burada bankaların amacı para kazanmaktan ziyade kampanya ile özel müşterilerinin bağlılığını sağlamaktır.

Oylama Sonucu
[Total: 1 Average: 5]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir