Fed faiz kararını açıkladı

Fed faiz kararını açıkladı ABD Merkez Bankası (Fed) çok beklenen bir faiz oranı kararını açıkladı. ABD’nin son dakika raporlarına göre, Fed faiz oranlarını değiştirmedi ve beklendiği gibi 1,75-2.00 seviyesinde tuttu. FOMC bu yıl 3 kez daha toplantı yapacak ve uzmanlar 2 faiz artırımı bekliyor.

Federal Rezerv faiz oranını beklendiği gibi yüzde 1,75-2.00 seviyesinde sabit tuttu, ancak kademeli faiz artışlarını görmeye devam edeceğini işaret etti.

Washington’daki Federal merkezdeki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı sona erdi. Toplantının kararında, FOMC’nın 8 üyesinin politika faiz oranını yüzde 1,75-2,00 seviyesinde tutmayı kabul ettikleri bildirildi. Haziran ayında yapılan önceki toplantıdan bu yana ülke ekonomisinin sağlıklı bir hızla büyüdüğü ve işgücü piyasasının güçlenmeye devam ettiği, tüketici harcamalarının ve yatırımlarının da gücünü koruduğu kaydedildi.

Fed’in enflasyon değerlendirmesi, “Hem genel hem de gıda dışı ve enerji dışı enflasyon yüzde 2’ye yakın.” . Bu cümle, önceki bir toplantıda, “Hem gıda hem de enerji hariç toplam ve enflasyon yüzde 2’ye yakın.” Dedi. .

İLAVE İLAVE FAALİYETLER DEVAMI “Komite, federal fonlama oranlarındaki kademeli artışların ekonomideki sürdürülebilir büyüme, güçlü işgücü piyasası koşulları ve yüzde 2 simetrik enflasyon hedefi ile uyumlu olduğunu ve önceki toplantıdan sonra karar metninde olduğu gibi” öngörüyor.

ifadeler kullanıldı. Analistler, bu hisseyi, Fed’in 25-26 Eylül toplantısında ticari gerilimlerden kaynaklanan risklere rağmen faiz oranlarını yüksek tutacağına dair bir işaret olarak gösterdi.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir