Findeks Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Findeks Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Kredi notu düşük olan bir bireyin kredi çekebilmesi için bankanın; kredi notu limitinin alt sınırlarda tutması gerekir. Ve bunun yanı sıra bu tarz kimselerin kredi imkanlarından faydalanabilmeleri açısından bazı ön görülen şartlarda söz konusudur.

Şöyle ki;

Kredi notu düşük olan bir birey kredi çekmek isterseniz mutlaka kefil ve yeni kanuna göre kefilin eşi imza atması gerekmektedir.. Bu kefil; gelir belgesi sunabilir, ipotek sahibi olan, herhangi bir tapu sahibi yahut da sigortalı çalışan olabilir. Bazı bankalar ise; kefilin yalnızca yüksek kredi notuna sahip olmasını dahi kabul etmektedirler.

 

Kredi notu düşük olanlar ise bireysel kredi çekmek ister ise; herhangi tasarruf hakkı olan bir yeri ipotek ettirebilir. Bu bağlamda banka verdiği kredinin geri ödenmesini güvence altına almış olur. Fakat bilinmelidir ki; borcun ödenmemesi halinde ipotek bankanın alacağı teminat kapsamında olur.

 

Bir diğer seçenek ise; kişinin sigortalı çalışıyor olması ve gelirini resmi evraklar ile beyan etmesidir. Bu halde; banka kişinin geliri ile doğru orantılı olarak bir kredi imkanı sunabilir.

 

Kredi notu düşük olan birey; kredi başvurusu yapmış olduğu sırada emekli olmuş ise de kredi imkanlarından faydalanabilir. Bu halde; kişinin borcunu ödememesi şeklinde bir konu gündeme gelir ise; emekli maaşına borcun miktarının karşılanmasına el konulabilir.

 

Emekliysek ve kredi notu düşük ise bireylerin bazen de emekli maaşlarının bir kısmını bankaya teminat göstermeleri yeterli olacaktır.
örnek ; 1000 TL emekli maaşı olan bir emekli bunun yalnızca her ay 300 TL’lik kısmını bankaya kesinti yapması için sunabilir.
Bu halde; kişinin her emekli maaşı yattığında 300 TL’si kesinti olur. Burcu bu şekilde kesintiler ile ödemeye devam eder.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir