Findeks Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

yorumsuz
198 views

Findeks Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Findeks Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Kredi notu düşük olan bir bireyin kredi çekebilmesi için bankanın; kredi notu limitinin alt sınırlarda tutması gerekir. Ve bunun yanı sıra bu tarz kimselerin kredi imkanlarından faydalanabilmeleri açısından bazı ön görülen şartlarda söz konusudur.

Şöyle ki;

Kredi notu düşük olan bir birey kredi çekmek isterseniz mutlaka kefil ve yeni kanuna göre kefilin eşi imza atması gerekmektedir.. Bu kefil; gelir belgesi sunabilir, ipotek sahibi olan, herhangi bir tapu sahibi yahut da sigortalı çalışan olabilir. Bazı bankalar ise; kefilin yalnızca yüksek kredi notuna sahip olmasını dahi kabul etmektedirler.

 

Kredi notu düşük olanlar ise bireysel kredi çekmek ister ise; herhangi tasarruf hakkı olan bir yeri ipotek ettirebilir. Bu bağlamda banka verdiği kredinin geri ödenmesini güvence altına almış olur. Fakat bilinmelidir ki; borcun ödenmemesi halinde ipotek bankanın alacağı teminat kapsamında olur.

 

Bir diğer seçenek ise; kişinin sigortalı çalışıyor olması ve gelirini resmi evraklar ile beyan etmesidir. Bu halde; banka kişinin geliri ile doğru orantılı olarak bir kredi imkanı sunabilir.

 

Kredi notu düşük olan birey; kredi başvurusu yapmış olduğu sırada emekli olmuş ise de kredi imkanlarından faydalanabilir. Bu halde; kişinin borcunu ödememesi şeklinde bir konu gündeme gelir ise; emekli maaşına borcun miktarının karşılanmasına el konulabilir.

 

Emekliysek ve kredi notu düşük ise bireylerin bazen de emekli maaşlarının bir kısmını bankaya teminat göstermeleri yeterli olacaktır.
örnek ; 1000 TL emekli maaşı olan bir emekli bunun yalnızca her ay 300 TL’lik kısmını bankaya kesinti yapması için sunabilir.
Bu halde; kişinin her emekli maaşı yattığında 300 TL’si kesinti olur. Burcu bu şekilde kesintiler ile ödemeye devam eder.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın