Gelir Belgesiz Kredi Almak

Gelir Belgesiz Kredi Almak

Gelirlerini belgeleyemeyen birçok vatandaş, gelirsiz bir kredi almak için yollar arıyor. gelir belgesiz veya sigortasız bir kredi almak mümkün müdür?

Türkiye, kredi kullanmayı, yasa dışı çalışma koşullarını, geçici iş yoluyla gelir sağlamak ya da işsizlik gibi ciddi sorunlardan dolayı belgelenmemiş gelir elde etmek ve belgesiz gelir elde etme yollarını aramak isteyen pek çok vatandaşı kontrolsüz bıraktı. Bu talep edilen uygulamalarda özellikle belirgindir, çünkü çalışmayan veya düzenli olarak kazanmayan vatandaşlar günlük ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekerler.

Gelir belgesi olmadan kredi alabilir miyim?

gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar Bu sorunun cevabı ne yazık ki değil. Bankalar farklı koşullar altında çalışan krediler verebilir, ancak herhangi bir geliriniz olmadığı sürece kredi almak imkansızdır. Aynı şekilde, bankalar sigortasız krediler vermiyor.

Hemen hemen tüm gerekli kredilerin geriye dönük olarak son altı ayda sigorta primlerinin olması bekleniyor. Daha önce bir zamanda sigortanız olsa bile, son 6 ayda çalışmadıysam veya sigortaya henüz katılmadıysanız, sigortasız bir kredi başvurusu yapacaksınız ve işsiz kalacaksınız. Bununla birlikte, sigorta için bu ön koşul sağlıyorsanız, o zaman çalışmadığınız halde bir kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Böyle bir durumda, belirli bir geliriniz olduğunu kesinlikle belgelemek zorundasınız. Örneğin, kayıtlı bir gayrimenkulden düzenli olarak kira geliri elde ediyorsanız, çalışmadığınız halde bir kredi başvurusunda bulabilirsiniz.

İpotek kredisi nedir?

Bir ipotek kredisi, ipotek bir emlak bankasına yatırım yaparak edinebileceği bir tür kredi türüdür. Böyle bir kredi başvurusunda bulunmak için siz veya yakın akrabanız mülkün krediye karşı bir teminat olarak sunulması gerekir. İpotekli kredi bir tür talep kredisi olmasına rağmen, işlemler ipotek üzerinde yapılır ve bu nedenle faiz oranı kredi faizinden uzak olsa da, maliyetler artar, ipotek tahsis ücreti ve bazı sigortalar, kredinin gereksiniminden daha uzun olur .

İpotek almayı düşündükleri insanlar, çalışmadıklarında ya da sigortasızlarsa mülklerine kredi vereceğini düşünmemeliler. İpotekli kredilerin mülkün% 50’sinde kredilendirilebilmesine rağmen, bu kredi ancak gelirlerini belgeleyen kişilere verilebilir.
Bankaların gayrimenkul ajanları olması, gayrimenkul alıp satması niyeti değildir. Bu nedenle, evinizin ipotek altında olması için yalnızca bir garanti verilir. Bankalar, kredilerinin geri ödenmesine dair garantiler talep etmektedir. Başvuru sahiplerinin mülkleri ne kadar değerli olursa olsun, bankalar çalışacak kredileri vermezler.

Kısacası, ipotek kredisi, işe sigortayı ya da krediyi ticari faaliyette bulunmayan bir tür kredi türüdür, gösterebilecek kişilere uzun vadede düşük bir faiz oranı ile yüksek bir maaş kredisi çekme imkanı sunar gelir. Ayrıca, ipotek kredisi, yüksek maliyet nedeniyle ihtiyaç kredisi alınabildiğinde tercih edilmemelidir. Kişi gelirini belgeleyebilir ve kredi puanı uygunsa, 1.000 – 20.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisinden yararlanabilir.

Gelir belgesi olmayan borç verme bankaları var mı?

Bu tür kurumlar olduğunu iddia eden reklamlar her alanda rastlanabilir. Ticari krediler almaya yardım edebileceklerini söyleyen aracı kuruluşlar ne yazık ki yanıltıcıdır ve avukatlık sigortası kapsamında sigortasız kredi işlemleri yapabileceklerini söyleyenler yasa-dışıdır ve aynı zamanda bu tür işlemleri yasa-dışıdır. Dahası, bu kurumlar bankanız tarafından normal olarak komisyon oranı ile uygulanan faiz oranlarının çok daha yüksek oranlar göstererek sizi ve bankalarınızı aldatacaktır.

Bu nedenle, herhangi bir durumda gelir belgesi olmayan borç verme bankası bulunmamaktadır. Bu, yalnızca farklı insanları ve kurumları, kredinin kendi başlarına olduğunu, yani bankaları kandırarak yasa-dışı davranmaya çalıştıkları bir dolandırıcılıktır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz kredi veren Çoğu banka 10 bin lira gibi düşük limitli krediler için garantör istemiyor. Sadece gelir belgesi olmayan ve kredi derecelendirme riski taşıyan bazı insanlar için bir kefil isteyebilirsiniz. Bu insanlar aynı zamanda tek bir garantörle para da alabilirler.

Ancak kefalet olmaksızın kredi açmak istiyorum, bazı koşulların tamamlanması gerekiyor. Örneğin, en az 1100 kredi puanı gerekiyor. Eğer kredi notu düşükse, bir gelir belgesi veya başka bir teminat göstermek suretiyle ödünç alınabilir.

Gelir Belge istemeyen bazı bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Belge Talebi Kredi Limiti
N Kolay Kredi istemiyor 30.000 TL
CEPTETEB istemiyor 30.000 TL
Odeabank istemiyor 50.000 TL
Enpara istemiyor 30.000 TL
ING Bank istemiyor 35.000 TL

 

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir