Gmail bildirim özelliği nihayet geldi

Gmail bildirim özelliği nihayet geldi

Her gün gelen binlerce önemsiz e-postadan sonra Gmail hesabınız bildirimlerle doluysa iyi haber. Yeni Gmail bildirim özelliğiyle ilgili önemsiz bildirimler artık cihazınızla birlikte olmayacak.

Her gün spam olsa bile, birçok mesaj e-posta hesabımıza ulaşır. Sık sık bir e-posta alıcısıysanız, bir süre sonra gelen her yeni e-posta için cihazınızdan haberdar olmak sizi rahatsız edebilir.

Google, bu sıkıntıyı G Suite’in Gmail kullanıcıları için yeni bir güncelleme ile duyuruyor. Uzun süredir devam eden yapay zeka üzerinde çalışan şirket, gelen e-postanın yazdığınız bir e-posta ile ilgili olup olmadığını ve yazı stilinde önemli olup olmadığını belirleyecek.

Posta önemliyse, Gmail uygulaması size e-postanın ulaştığı konusunda bir bildirim gönderir. Elbette, bu özellik şimdilik kurumsal G Suite kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Google’ın bu yeni özelliği aslında e-posta dünyasında uzun yıllardır var olan bir özellik. Birçok farklı e-posta uygulamasında bulunan “Öncelik” özelliği sayesinde, e-postanın posta kutusunun üst kısmına yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Lakin Gmail sürümünden bu yana bu özelliğe sahip değildi. Yıllar geçtikçe, Google yapay zekanın gücünü kullanarak e-postanın önemli olup olmadığına kendiliğinden karar verecektir.

Bu özellik nasıl açılacak? Tek yapman gereken çok basit.

IOS işletim sistemine sahip bir mobil cihaz kullanıyorsanız, Gmail uygulamasını en son sürüme güncellemeniz gerekir. Ardından uygulamaya girmeli, Ayarlar butonu ile Bildirimler seçeneğine tıkla ve “Sadece yüksek öncelikli” yi seç.

Bu seçeneği bulamazsanız, Google’ın sırayla özelliği açtığını ve size ulaştıktan sonraki 3 gün içinde bulabileceğini ekleyelim.

G Suite ekibi, bu özelliğin Android kullanıcıları için yakında geleceğini belirtti. Android kullanıcıları biraz daha sabırlı olacak.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir