Hazine çiftçilere Arazileri Yarı Fiyatına Kiralayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Enstitüsü ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilerimize rezervlerin tarım alanlarının kiralanmasını öngören düzenlemeyi sundu.

Proje 218 bin çiftçiyi etkileyecek. Buna göre, hazinenin tarımsal ürünleri, çiftçilere ecrimisil fiyatının yarısı kadar kiralanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Enstitüsü, Hazine’nin sahip olduğu yaklaşık 3 milyar 400 milyon metrekarelik tarım arazisinin çiftçilere kiraya verileceğini ve ekimilinin maliyetinin yarısından fazlasının 10 yıllığına kiralanacağını ve 218 bin çiftçinin bundan faydalanacağını açıkladı. .

Bakanlık bildirisinde şu ifadeler yer alıyor: “Bu araçlar, belediyenin sınırları içinde ve tartışmalı alan içinde bulunuyorlarsa, doğrudan hazine bonosu üzerinden doğrudan satılabilir ve taksit ödemesi durumunda, en fazla 5 eşit taksit ödenebilir. Bu biletlerin tam tutarını peşin ödemek istiyorsak,% 20 indirim vereceğiz. Yarıyılda% 10 indirim yapacağız. Taksitle bu satışları 6 eşit taksitle yapabiliriz. Yıllardır taksitli satışlarda, tarım ve orman bakanlığımız ile uyum içinde çalışıyoruz, ekonomik, boş ama kullanılmayan tüm yerler, bu işleri ilgili bakanlıklarla yapacağız.

Çiftçimizi, sanayimizi, tekstil işçilerini ve turistlerimizi açabilmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak, bu çalışmaları her on günde bir sizlerle birlikte paylaşacağız, bu işleri her 10 günde bir kiralayacağız. üzerinde En önemli görevlerimizden, vatandaşlarımız ve çiftçilerimiz açısından önemli süreçlerde değişiklikler yapmak ve bu düzenlemeleri bizim için yapmak.

ECRİMSİL BEDEL NEDİR?

Hazinenin taşınmaz mallarının, mülkün İdarenin izninden başka, gerçek veya tüzel kişilerin tasarrufundan veya kurtarılmasından dolayı zarar görüp görmediğine veya aracın kusurlu olup olmadığına bakılmaksızın, İdare’ye tazminat ödenmesi çağrılır.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir