hesap işletim ücreti iş bankası

hesap işletim ücreti iş bankası

Hesap İşletim Ücreti hangi durumlarda alınmaz?
Yasal düzenlemeler kapsamında tanınan ücret muafiyetine ilave olarak​ aşağıda belirtilen istisna kriterlerini haiz vadesiz tasarruf mevduat hesapları içinde bulunulan tahsilat döneminde ücretten muaftır.

• Hesabı ve/veya kredi kartı üzerinden en az 2 adet Otomatik Fatura Ödeme talimatının bulunduğu ve ilgili dönemde​ en az birer defa Bankamız aracılığıyla otomatik olarak ödemesi gerçekleşmiş olan müşterilerimizin, müşteri numarasına bağlı vadesiz TL ve YP mevduat hesapları *
• İlk İmza Hesapları ve Kumbara Fonu bulunan vadesiz TL mevduat hesapları
• 28 yaş ve altında olan üniversite öğrencilerine ait vadesiz TL mevduat hesapları
• T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu emekli maaşı ödeme uygulaması kapsamında maaş ödemelerinin yatırıldığı vadesiz TL mevduat hesapları.
Ücret uygulama esasları ve istisna kriterleri hakkında Şubelerimizden ve www.isbank.com.tr​ adresinde “Ürün ve Hizmet Ücretleri” başlıklı bölümden gerekli bilgilerin alınabilmesi mümkündür.

(*) Müşterek hesaplarda sadece ilgili müşterek hesap ücretten muaf tutulmaktadır.​​

Hesap İşletim Ücreti ne zaman alınır?

Bankamız uygulamasında Hesap İşletim Ücreti, Haziran ve Aralık olmak üzere 2 kez tahsil edilmektedir. Hesap bakiyesinin ilgili dönem sonunda kısmen veya tamamen yetersiz olması durumunda, izleyen 2 dönem içerisinde bakiye kontrol edilerek tahsilat gerçekleştirilmektedir. YP vadesiz tasarruf mevduat hesaplarından gerçekleştirilecek tahsilat işlemlerinde, Bankamız gişe döviz alış kurları dikkate alınmaktadır.

Müşteri numaram altındaki tüm hesaplar için Hesap İşletim Ücreti öder miyim?
Müşterilerimizin birden fazla TL ve YP vadesiz mevduat hesabı olması durumunda, tek bir ücret tahsil edilecektir.

Aidat ödemeden kredi kartı sahibi olabilir miyim?
​Maximum Aidatsız Kart’a Şubelerimiz aracılığıyla ya da AİDATSIZ yazıp boşluk bırakıp TCKN’nizi yazarak 4402’ye SMS ileterek başvurabilirsiniz.

Eğer öğrenciyseniz yalnızca öğrenci kimlik belgeniz ve nüfus cüzdanınızla İş Bankası şubelerine uğrayarak ya da AİDATSIZÜNİK boşluk TC Kimlik Numaranızı yazıp 4402’ye SMS göndererek, İş’te Üniversiteli Aidatsız kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir