Hibrid araçların daha kolay şarj edilmesine çözüm bulundu

Hibrid araçların daha kolay şarj edilmesine çözüm bulundu

Özellikle ülkemizde benzin ve dizel araçların yakıtları kullanırken, gerek çevreye çok zarar vermesi, gerek yakıt ücretlerinin makul olmayışı ile alternatif yakıt tüketen araçlara yönelmeye sevk etti.

Hibrid elektrikli araçlar bu konuda hem çevreye duyarlı ve çevre dostu, kullanıcısını da yakıt konusunda hiç üzmeyen özelliği ile mest etti.

Elektrikli hibrid araçlar ise henüz tam istenilen düzeye gelemese de teknoloji ve araba yatırımcılarının 2030’lı yıllara kadar bu alanda yapılan yatırımların boşa çıkarmayacağının bilincinde olması ile temkinli büyüme devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Hindistan çevre kirliliği konusunda en fazla etkilenen ülkelerden olmanın verdiği cesaretle hibrid araç üretme konusunda iddialı hedefler koydu.

Bu konudaki gelişmelerden en önemlisi ise araştırmacılar bu araçların yakıtları için şarj edilebilirliğini kolaylaştırmanın yöntemini buldu.

Elektrikli hibrid araçların yakıt konusunda çözüm önerileri koyularak anında şarj edilebilir bir istasyon kurulması bu konuya bir çözüm olabilecek.

Otomobil severler bu araçların performans arabası olması konusunda da ilerleyen zamanlarda bir sevindirici haber bekliyor.

 

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir