İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Günümüz dijital çağında gelişen teknoloji kredi başvurularında da kolaylık sağlamaktadır. Kredi sorgulamak için şubeye gitmeden internetten online olarak kredi başvurusu yapmak artık en çok tercih edilen yöntemdir. Şubeler mesai saatleri dışında çalışmamakta ve çoğu şube mesai saatlerinde oldukça kalabalık olmaktadır.

Acil kredi ihtiyaç durumlarında artık banka şubelerinin mesai saatlerini beklemeye gerek kalmadan kredi karşılaştırma siteleri, mobil uygulamalar veya bankanın online sayfasından kişiler başvuru yapabilmektedir. Bu hem personelin işinin rahatlatması için hem de müşteriye kolaylık sağlaması açısından oldukça memnuniyet verici bir durumdur.

Online Kredi Başvuru Basamakları
-Kredi başvurusu için karşılaştırma sitelerinden başvuru yapıldığında tüm bankalara ait faiz oranlarını, dosya masraflarını ve ödeme miktarları öğrenilebilir.
-Karşılaştırma sitelerinden kişi bütçesine en uygun kredi seçimini kendisi yapar.
-Bir sonraki basamak da ise karşılaştırma sitesi kişiyi bankanın başvuru sayfasına yönlendirerek işlemi hızlandırır.
-Formlar eksiksiz doldurularak kredi başvuru yapılmış olur.
-Online başvuru sonrasında banka kişinin sicilini ve kredi notunu inceleyerek alabileceği kredi miktarını belirler.
-Başvuru onaylanırsa banka kişileri arayarak ödeme koşulları hakkında bilgi vermektedir.

Online Kredi Başvurusunun Onaylanması
Online form doldurarak yapılan başvuru sonrasında banka, geçmişiniz ve gelir durumunuzla ilgili bir değerlendirme yapar ve sonuç olarak da kredi onayı verilir ya da red edilir. Kredi onayladıktan sonraki diğer basamak evrakların teslim edilmesidir. Başvuru kişinin kendi bankası ise ekstra belgelere de gerek kalmamaktadır. Ayrıca kredi onaylanmadığı durumlarda kişi şansınız başka bir bankadan yana da deneyebilir. Ancak aynı anda birden fazla bankaya başvuru yapmamaya dikkat etmek gereklidir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018
Faizsiz olan kredileri özellikle, islama uygun olaraknakit kullanmak isteyen müşterilerin ilgi gösterdiği kredilerdir. Faizsiz olarak isimlendirilen katılım bankaları, faizsiz kredi vererek müşterinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedefler. Bu anlamda faizsiz kredi genel olarak katılım bankaları tarafından katkı payı olarak verilir. Faizsiz kredi veren bankalar ise; Albaraka Türk, Ziraat Katılım, Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım bankası gibi özel ve kamu bankalarıdır. Bu bankalar kredilerde ortaya çıkan faiz oranı yerine kâroranı olgusunu tercih ederler.

Albaraka Türk Bankası
Katılım bankaları ihtiyaçları doğrudan karşılayamazlar, mal ve hizmet alımlarını doğru olarak gerçekleştirirler ve banka tarafından alınan mal ya da hizmeti, bankanın müşterilerine satarlar. Bu arada elde edilen kârla birlikte işlemlerine devam ederler böylelikle İslami şartlara uygun olarak yol alırlar. Faizsin olarak kredi veren bankaların 2018 listesinin başında Albaraka Türk Bankası vardır. Türkiye’de faizsiz olarak ilk kredi veren banka olan Albaraka Türk tüketici ihtiyacı başta olmak üzere konut desteği ve taşıt desteği gibi pek çok faizsiz destekler sağlamaktadır.

Kuveyt Türk Bankası
Faizsiz olarak kredi veren bankalar arasında bulunan Kuveyt Türk Bankası da Albaraka Türk’e benzer olarak maddi destek vermektedir. Katılım bankası ihtiyaç, taşıt, konut gibi alımlarda ihtiyacı karşılamak amacıyla müşterilerine faizsiz olarak kredi imkanı sunar. Bankanın çalışma prensibi ise satın alınmak istenen malı ya da hizmeti müşteri adına satın alıp toplam miktarın vadelerini belirleyip kâr payı çıkarmaktır.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir