İnternetten Kredi Başvurusu Yapılmasının Zararları

İnternetten Kredi Başvurusu Yapılmasının Zararları size nedir
Kredi kartlarını düzenli olarak ödeyenlerin, ödemeyen veya ödemeyenlerin ise düşük puan aldıklarını belirten, “Krediler kullandıklarında ilk önce bu sisteme bakıyorlar. Eğer bu not düşükse, kredi verilmiyor. Kredi kartları mevcut değil “dedi. Kredi Çeken Kişi , KKB’de kredi notuna sahip kişilerin şu şekilde devam ettiğini vurguladı:
“500-600 puan alan herkes çok riskli görünüyor ve herhangi bir kredi kullanamıyor. Belki 1.000 civarında olanlar. 1000 ile 1.250 arası olanlar ortalama bir puana sahip ve genellikle borç para ödeyebiliyor. 1,250 ila 1,500 arasında bir puan alanlar ideal müşteriler olun ve çok rahat kredi alabilirsiniz. ”

kredi başvurusu kaç puan düşürür

Kredi Çeken Kişi altını çizdiği bir diğer nokta da, vatandaşların KPC puanlarının her başvuruda veya sınavda azalmış olmasıdır. Kredi Çeken Kişi şu bilgileri verdi: “Konut kredisi kullanmak isteyen bir kişi internet bankasına bilgi almak için bilgi veriyor. Bu bankalar KKB sistemine kişisel bilgi ile giriyor ve kişinin puanını kontrol ediyorlar. Ancak, her kontrolde vatandaşın 20 puanı silinmiştir.
Aynı kişi farklı tüketici kredileri veya farklı banka kredileri için de geçerli ise, her bir soruda 20 puan silinir. Bu durumda vatandaşların kredi notu her soruya düşer ve kredi alma şansı azalır.

KKB notunuzu kaybetmemek için Dikkat
Kredi Çeken Kişi, bir tür izleme sistemi olan KKB uygulamasının uygulama notlarını silmeye yönelik uygulamada silmeyi başarma şansını sildiğini belirtti:
– Bir krediyi kullanmaya karar verdikten sonra doğru bankayı tanımlamak önemlidir.
– bankadan olumsuz cevap alındığında, diğer bankalar olumsuz yanıt verebilir. Bu nedenle, banka ile görüşürken KKB sistemine girmeden önce detaylı bilgi alınmalıdır.
– Bu durum krediyi kullanan gayrimenkul ve internet sitelerinde tamamen ihmal edilmiş olup, kredi kullanmak isteyenlerin bilgileri tüm bankalarla paylaşılmaktadır. Bu durumda, çok fazla KKB kontrolü olduğu için puanlar silinir. Kredi alabilen kişi puan düşüşünden dolayı kredi alamıyor.

PUANLARA GÖRE KREDİ

Değerlendirme Derecelendirmesi

600‘ün altında çok riskli, herhangi bir kredi alamaz
6001.000 Riski yüksek, belki alabilirsin
1.000-1,250 Ortalama, kredi alabilir
1.250-1.500 Kolayca borç alabilirsiniz

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir