İnternetten Para Kazanma Uygulamaları

yorumsuz
31 views

İnternetten Para Kazanma Uygulamaları

İnternetten para kazanma yöntemleri ile kazanacağınız paralar değişmektedir fakat minimum 500 TL ile 1500 TL hatta 2000 TL arasında kazanç sağlayabilirsiniz. İNTERNETTE PARA KAZANDIRAN UYGULAMALAR Bu uygulamalar detaylı olarak anlatırsak;

 • Myiyo uygulaması ile ankete katılarak para kazanıyorsunuz. Ayrıca bu uygulamaya eklediğiniz her arkadaşınız için de para kazanıyorsunuz.
 • Bounty uygulaması en fazla tutulan uygulamalardan. Bu program da sizlere çeşitli görevler veriliyor. Bu görevleri yerine getirdikçe örneğin; kasa fişi toplamak, birisine istenilen uygulamayı yükletmek gibi farklı ve alışıla gelmişin dışındaki görevleri yaptıkça para kazanıyorsunuz. Üstelik aldığınız paralar da az değildir.
 • Fikir pazarı yani opinion world ile size sunulan anketleri doldurarak para kazanıyorsunuz. Siteye üye olup anketleri doldurmanız yeterli.
 • Blok yazarlığı ile para kazanabilirsiniz.
 • Makale yazarlığı ile ek gelir ve geçinmek için gelir elde etmeniz mümkündür.
 • Locket adlı program ile telefonunuzun ekranı kilitlendiğinde ekran kilidini açarak para kazanıyorsunuz.
 • Sosyal ağlar ile para kazanmak
 • Reklam izleyerek para kazanabilirsiniz.
 • İnternetten para kazanma uygulaması olan easy shift, app trailers gibi uygulamalar ile de para kazanabilirisiniz.

İNTERNETTE VİDEO İLE PARA KAZANMAK Daha eğlenceli bir para kazanma yolu tercih edenlerdenseniz sizlere online para kazanma video ile yapabilirsiniz. Kendi youtube kanalınızı açarak orada video paylaşarak kazanç sağlayabilirsiniz. Facebook hesabınız da ya da instagram hesabınız da paylaşacağınız videolar ve reklamlar ile ücret alıp para kazanabilirsiniz. Örneğin; tumblr ile video payalaşarak kazanabilirsiniz. Yahoo’nun satın aldığı çok popüler olan bu uygulama blok servisi olmasının yanı sıra kişilerin burada blog sayfası açmasını sağlamaktadır. kendi bloğunuzda sadece yazı değil video ve fotoğraf paylaşabilirsiniz.

Paylaştığınız bu video ve fotoğraflar için para kazanmanız mümkündür. Özellikle facebook, instagram, youtube hesaplarınız da ki fan sayınız fazla ise reklamlarda daha iti para kazanırsınız. Bu sayıları artırmak için güncel ve dikkat çekici ilgi odağı olacak konular ile ilgili paylaşımlar yapmalısınız. Buda takipçi sayınızın artmasına, sizin daha fazla kazanç elde etmenizi sağlar.

İNTERNETTE KAZANILAN PARA VERGİYE DAHİLMİ Genellikle internetten para kazanma vergi durumlarına dahil olmayan durumlar vardır. Pek çok kişi vergi ödememektedir. Bazı durumların dışında tabi. Kendi sitenizden ve sosyal ağlarınızdan kazandığınız ciddi kazançlarda elbette vergiye tabisiniz. Şöyle ki kendi youtube kanalınız da ki yayınladığınız video veya reklamlardan elde ettiğiniz kazançlar banka hesaplarınız da görülmektedir. Devlet bu tarz yüksek meblağları inceler, banka hesaplarınızın elde edilen paraları kontrol ettikten sonra sizi vergiye tabi tutar.

Şirketlerin youtube kanalları zaten vergi ödemektedirler. Şahıs olan youtube kanalların da ise bu şekilde yol izlenmektedir. Fakat devletin bu konu ile ilgili kesin bir çalışması bulunmaktadır. Yakın zamanda özellikle youtube kullanıcılarına vergi gelecektir. Sosyal ağlarında da paylaştıkları reklam veya paylaşımlar ile para kazanan kişileri de devlet banka hesaplarını kontrol eder ve belli bir vergi diliminin içerisine yer almasını sağlar. Çoğunlukla internetten kazanılan paralara vergi ödenmemektedir. Dediğimiz kıs zamanda bu konuyla ilgili yapılan çalışmalar ile vergiye tabi olacaktır belli bir sınırın üstünde ki kişiler.

İnternetten para kazanma vergi ile doğacak problemlerin de önüne geçilmiş olmaktadır. Reklam izleyerek para kazanan, blog veya makale yazarlığı ile para kazanan kişilerden vergi alınmamaktadır.

İNTERNETTE KAZANILAN KAZANÇLARDA VERGİ ALINMAYA UYGULAMALAR İnternette kazanç elde ettiğiniz uygulamalar ile ek gelir veya gelirinizi oluşturmaktasınız. Şöyle bir kanun var ki “Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan herkes kazandığı paranın vergiye dahil olduğunu” belirtmektedir. Bu sebeple aslında tüm uygulama ve programlardan kazandığınız kazançlar vergiye dahildir. Fakat bununla ilgili net bir çalışma yapılamadığı için herkes internette kazandığı kazançları vergisini ödememektedir. Bununla ilgili çalışmaları süren devletin resmi adresinde vergiye tabi olup olmadığını yani ticaret mi hobi olup olmadığını kontrol edebileceği bir site oluşturmuştur. Peki kazanç elde ettiğiniz bu uygulamalar da vergiye dahil olmayan uygulamalar hangileridir bir bakalım;

 • Blok yazarlığı vergiye dahil değildir. Fakat banka hesaplarınız da farklar göze çarpıyor ise devlet size vergiye tabi tutar.
 • Makale yazarlığı yaparak gelir elde eden kişiler de muaftır.
 • Reklam izleyerek kazandığınız birçok uygulama da vergi ödemezsiniz. Google reklamları bu uygulamalara örnektir
Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın