JCR Türkiye için Belirsizlik krediler için notu olumlu etkiledi

Türkiye’den JCR şunları söyledi: Belirsizlik krediler için notu olumlu etkiledi
Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerini değerlendiriyor. Açıklamada, “Türkiye 24 ve 27 Haziran’da düzenleniyor. Cumhurbaşkanlığı Döneminde Parlamento Seçimlerinden sonra iç siyasette belirsizliklerin azalması, kredi notu olumlu not” dedi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Japan Credit Rating Agency (JCR), Türkiye, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri’nde iç politika belirsizliğini azalttıktan sonra yaptığı açıklamada, kredinin not açısından olumlu olduğunu açıkladı.

JCR’nin 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili seçimleriyle ilgili açıklaması resmi internet sitesinde yayınlandı. Açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerde elde ettiği başarının AK Parti’nin siyasi tabanını daha da güçlendirmesi bekleniyor:

“Türkiye’de seçimlerden sonra iç siyaset konusundaki belirsizliğin azalması, kredi olumlu. Öte yandan, JCR, temel makroekonomik istatistiklerle ilgili olarak, Eylül 2017’de enflasyon oranı ve cari işlemler açığı gibi. Orta Vadeli Programın (MTP) JCR’nin düzeltilmesine yönelik tedbirlerin dengesizliği öngördüğü yeni Erdoğan yönetiminin, makroekonomik dengesizliklerin düzeltilmesine yönelik yapısal reformlara odaklanıp odaklanmayacağını ve OVP’de belirlenen hedeflerin sağlanıp sağlanmadığını izlemeye devam edecektir.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir