Kamuya 67 bin yeni personel alınacak

Kamuya 67 bin yeni personel alınacak , Başkan Erdoğan’ın 100 günlük eylem planı binlerce müşteri devlet kapısı ile açılıyor. Polis, Silahlı Kuvvetler ve 67 bin 331 kişilik Milli Eğitim açıldı. Yakında koşullar açıklanacak, referanslar başlayacak.

İşte yeni personelLER
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile, iş kurumları gençlerin yeniden örgütlenmeleri için personel açacak. Polis, Ordu Kuvvetleri ve Milli Eğitim kadrosunda ilk aşamada 67 bin 331 alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin bekleyen personelini heyecanlandıran 100 günlük eylem planını açıkladı. Yeni öğretmen görevi büyük bir sevinçle karşılandı. Ön sıradaki yeni kurumların da personel beyanında açıklanması bekleniyor. Ancak, 100 günlük eylem planına göre, yeni personel aşağıdaki gibi oluşturulacaktır:

MİLLİ EĞİTİM: 20 bin öğretmen görevlendirilecek. Bu öğretmenler yükleniciler olarak hizmet verecek. Ödevler KPSS ile yapılacaktır.
GÜVENLİK: Yeni polis ihalesi güvenli tarafta. Bu 3 bin polis memuru alacak. Ayrıca 22 bin 500 polis memuru ve 7 bin nöbetçi görev yapacak farklı hastalıklarda dağıtılacak.
jANDARMA: Jandarma kuvvetleri güçlendiriliyor. 500 memur, 4 bin 156 görevli olmayan subay ve 10 bin 175 uzman görevlendirilecek.
SAHİL GÜVENLİĞİ: Kara Güvenlik Komutanlığı bünyesinde 44 subay, 98 subay olmayan subay ve 300 uzman subay atanacaktır.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir