Kırmızı Kalem Yiyen Kişiye Kredi Çıkar Mı

Kırmızı Kalem Yiyen Kişiye Kredi Çıkar Mı? Bankalar herkes için nakit sıkıntısına düştüğümüz zaman, kredi çekebilmemiz için kurulmuş bir bankacılık sektörüdür. Tabi bu kredi çeken bazı vatandaşlar ilerleyen zamanlarda işlerinin yolunda gitmemesi nedeni ile bazen çekmiş oldukları kredinin, ödeyecek olduğu taksiti zamanında ödeme yapmamış olması ve ödememe gibi durumlarda eğer, bu ödeme yapmadığı zaman 1 ya da 2 ay zaman içerisinde ise kredi notunuz (KBB) çok ufak bir rakamlara düşer.

Eğer 3 Ay’ı günü yani (90) günü geçtiği takdirde kırmızı kalem yiyebilirsiniz. Ve kırmızı kalem yediğiniz takdirde bir daha hangi banka olursa olsun kesinlikle kredi vermezler. Tüm bankalara Kırmızı kalem yiyen kişiye kredi çıkar mı?dolaşırsınız. Kırmızı kalem yiyen kişiye kredi verecek bir banka arayışının içerisine girersiniz, ama nafile kırmızı kalem yiyen bir kişiye kesinlikle hiçbir banka kredi çıkarmaz ve kullandırmaz. Banka, daha önce krediyi ödeyemediğiniz ve kırmızı kalem yediğiniz için hiçbir banka o riski göze alarak kredi çıkarmaz. Bankalar, kalemden ziyade kredi puanını da bakmaktadır.

Kredi notunuz düşük ise krediyi olumsuz sonuçlandırmaktadırlar. Yani kredi notu düşük ve kırmızı kalem yemediği halde, kredi çıkarmıyorlar. Birde kırmızı kalem olursa hiçbir banka kredi vermez. Yani ilerleyen zamanlarda bir daha kredi çekmeniz gerekebilir, düşüncesiyle hareket edin. Ödemeleriniz geldiği zaman hiç geciktirmeden ödemelerinizi yapın. Krediyi ona göre çekin…

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir