Konut kredi ile konut alınır mı

Konut kredi ile konut alınır mı , Belirgin bir konut kredisi, son günlerin en popüler konulardan biri değildir. Soruların başında, önce ‘Konut kredisi nasıl elde edilir?’ Sorusunun başında sorulmuştur. Güvenli olmayan konut kredileri ile ilgili sorularınıza öncelikle bu yazıda cevap verdik.

Konut Kredisi Nasıl Alınır?
Birincil önceliği olarak, bankalardan borç alacaksanız evin% 75’inde ev kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu durumda, kalan% 25’ini ev sahibine vermeden evi satın alamazsınız.

Konut kredileri düşünürleri için seçenekler
İpotek çekilmesi

Birinci yöntem ev uzmanının değerini yüksek göstermek ve bu sayı üzerinden verilecek mevcut kredinin tüm evini karşılamaktır.

İkinci yöntem, evin geri kalan% 25’ini, alacak olan kişi için ayrı bir ihtiyaç kredisi adı altında tamamlamaktır. TEB, Finansbank, Akbank, İş Bankası, Vakıf Bankası ve Ziraat Bankası bu hizmeti size sunan bankalardan biridir.

Üçüncü bir seçenek ise, ipotek kredisini başka bir mülkte ipotek almadan çekme olanağınız varsa çekebilirsiniz.

Güvenli olmayan konut kredisi koşulları
Bir ipotek nasıl alınır

Peşinat ödemeden bankalardan konut kredisi almak isterseniz, bankaların talep ettiği koşulların başında ipotek mülkiyeti göstermeniz gerekir. Bu evin üzerinde olması gerekmiyor. Bir malı veya arkadaşınızı kabul edebiliriz. Sistemde belirtildiği gibi evin% 75’ini bir konut kredisi olarak alacaksınız, geri kalan% 25’i konut ipotek kredisi yoluyla alacaksınız.

Konut kredinizde ipotek olarak gösterebileceğiniz herhangi bir mülk yoksa, değerlendirme raporları yüksek olmalıdır. Bankaya kredi talebinde bulunacak olan müşterinin gelir ve gider tabloları, SPK şirketlerine ait şirketlerin uzmanlık alanlarının alınacağı evin değerini belirlerken de incelenir.

Geri çekilen kredinin geri ödenmesi
Konut kredisi nasıl alınır

Kuşkusuz, ev sahibi olmak isteyecekleri en önemli husus, onlara kredi vermeyecekleri ve kredisiz olup olmadıkları taktirde bir geri ödemeyi nasıl planlayacaklardır. Öncelikle, kredi derecelendirmelerinin ev kredilerini çekmede en önemli etkenlerden biri olduğuna dikkat etmek önemlidir. Buna ek olarak, evde başvuruda bulunduğunuz banka ve banka ve kredi başvurusu aynı şekilde önem taşımaktadır. Evinizin yaşı ve evinizin durumu da kredi kontrolü yapılacak eğeler arasındadır. Örneğin, inşa edilecek ev bitirilmiş bir evse, yapım aşamasında ise farklı şekilde değerlendirilecektir. Bankaların geri ödemelerde dikkat ettikleri bir diğer konu aylık gelinimizdir. Bordro olarak kanıtlayacağınız aylık gelirinizin yaklaşık% 35 -% 40 oranında bir geri ödeme ile bir ev satın almanıza izin vereceğini bilmelisiniz.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir