Kredi Çekme Kılavuzu

Kimlik bilgileri ve kredi türleri

Kredinizi geri çekme nedeniniz, en uygun seçenekleri ve farklı kredi türleri arasında mevcut kampanyaları görüntüleme açısından önemlidir.

Bir ev satın almak isterseniz, konut kredisi seçenekleri ve kampanyalar arasından seçim yapabilirsiniz, bir araç satın almayı düşünüyorsanız, araç kredisi seçeneklerinizden ve kampanyalarınızdan en uygun olanı seçebilirsiniz.

Kredi notuna ve kurum politikalarına göre kredi limiti

Kredi kartı kullanıcısıysanız veya zaten kredi kullandıysanız, kredi muhtırası Kredi Kayıt Bürosu’nda (KKB) oluşturulmuştur. Ödeme alışkanlıklarınız, kredi kullanımınızın yoğunluğu, kredi puanınız gibi faktörler.

Bankalar, kredi puanı ve kurum politikalarınıza göre kredi taleplerini kabul eder ve
kredi limitiniz de bu kriterlere göre belirlenir.

Kredi notunuz

KKB kredi notunuzu küçük bir ücret karşılığında Findeks’ten öğrenebilir ve kredinizi, kullanılabilir olmadan önce puanınızı bilerek ödünç alıp alamayacağınızı öngörebilirsiniz.

Düzenli ödeme önleme

Gecikmeli ödemeler kredi puanınızın düşmesine neden olabilir. Ödeme planınızı doğru yapmak, normal ödemeleriniz ve kredi puanınız için önemlidir.

Vade farkının etkisi
Vade, kredi ödeme planınızı oluştururken önemli bir faktördür. Sürenin dolmasıyla, aylık ödeme tutarı azalabilir, ancak ödediğiniz faiz miktarı artar. Kredi başvurunuzdan önce, en uygun kredi tutarını ve miktarını belirlemek için kredi hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.

KKB kredi notu / puanı nasıl artacaktır?

Bir kredi notu borçları bankalara ve finansal kurumlara gösterir ve ödeme alışkanlıklarınızı gösterir.

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından hesaplanan kredi notu 1 ile 1900 arasında değişir ve kredi puanı ne kadar yüksek olursa, kredi alma ihtimali o kadar yüksek olur.

Kredi derecesi yüksek; Kredi başvurunuz faiz oranlarını ve olumlu yönde olumlu etkiliyor.

Kredi geçmişi olan ve düzenli ödeme geçmişi olan bir kişinin Findeks Kredi Derecelendirme notu, kredisi olmayan veya az kullanan birinden daha yüksektir.

Kredi notunu düzeltmek için ödemelerin kesintiye uğramadan düzenli olarak yapılması önemlidir. Son ödeme tarihinden sonra ödeme yapmak, Findeks Kredi Derecelendirme’sini olumsuz etkileyen nedenlerden biridir.

Kredi puanı nasıl hesaplanır?

– Kişisel kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları (% 30)
– Cari hesap ve borç statüsü (% 25)
– Yeni kredi açılışları (% 20)
– Kredi yoğunluğu (% 15)
– Diğer elementler (% 10)

QA skoru “0” olan müşteriler
Daha önce bir kredi veya kredi ürünü kullanmadıysanız, kredi puanı oluşmamış olabilir. Kredi kartı ve destek hesabı gibi kredi ürünlerini kullanmaya başlayarak, kredi puanınızın oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Nakit kredileri kullanmak, kredi puanı elde edilmesini sağlamanın bir başka yoludur.

Ödemelerinizi düzenli olarak yaparsanız yapın, kredi notunuz sizi olumlu bir şekilde etkiler.

Kredi Notum Düşük Ne  Kredi notunu Yükseltmem için ne yapmam lazım ?

Kredi notu yükseltmenin en kolay adımları sıralasak şöyle bir yol çizmiş oluruz  Adınıza çıkan en küçül kredi 500 Tl olarak hesaplayalım uzun vade seçerek kredimizi çekelim ardından bir ay geçsin ve kredinizi ilk taksitini ödedikten sonra tamamını kapatalım korkmayın pek bir faiz gelmeyecektir.

 ardından bir hafta gibi bir kısa zamanda bir daha kredi başvurusu yapalım göreceksiniz ki kredi notunuz yükselmiş ve daha fazla gibi bir kredi hakkınız doğacaktır. krediyi erken kapatma kredi notunu yükseltir mi sorusuna en kısa cevap olarak çözümlenmiş oldu.

Hemen bir deneme yapalım ve krediniz online olarak başvuru yapalım düşük faiz oranı ve uzun vadeli rahat ödeyebileceğiniz taksitlendirme imkanları hemen cebinize veya mailinize gelsin.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir