kredi kartı ile alışveriş yapanların yeni düzenlemeleri

kredi kartı ile alışveriş yapanların yeni düzenlemeleri

kredi kartı ile alışveriş yapanların yeni düzenlemeleri. Müşteriler BDDK’nın düzenlemelerine göre talep etmezse, İnternet kullanımı için kartlar kapatılacaktır.
Bu tarihte kapanacak! Kredi kartı alıcıları İnternet dikkat ediyor …
27 Ekim 2016’da Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) aldığı karar doğrultusunda, kart sahipleri açık bir istekte bulunmazlarsa İnternet alışverişlerine kapatılacaktır.

Müşteri kredi kartını aldığında, müşteri banka müşteri hizmetleri ile alışveriş yapabilir ve İnternet kullanımı için gerekli onayları verebilir. Şu anda kullanılan kredi kartları, talimat bulunmadığı takdirde 17 Ağustos 2017’de İnternet alışverişine kapatılacaktı. Ancak yeni düzenleme 31/12/2017 e kadar uzatıldı.

Kişisel bankacılık ve kredi kartlarınızın, 31 Aralık 2017’den sonra yurt içi ve yurt dışı İnternet alışveriş işlemlerine açık olmasını isterseniz, bankanızın müşteri temsilcileri, şubeleri ve İnternet veya mobil kanallarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’de son rakamlara göre yaklaşık 176 milyon banka kartı ve kredi kartı bulunmaktadır. 2016’da çevrim içi alım miktarı 68.5 milyar liraya ulaştı.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir