Kredi Sicil Temizleme Yöntemleri

yorumsuz
51 views

Kredi Sicil Temizleme Yöntemleri

Kredi Sicil Temizleme Yöntemleri

Vatandaşlar çeşitli nedenlerden dolayı kredi veya kredi kartı borcunun ödenmesini geciktirmektedir. Geçtiğimiz dönemlerde, kredi veya kredi kartı borcunuzun aylık olarak ertelenmesi, ileride kredi çekilmenizi engeller.

Kredi kayıt defteriniz bozulmazsa, kredilerinizi bankalardan çekebilirsiniz. Borcunuzu çekememek için zamanında ödeme yapmanız gerekir. Bir sorunla karşılaştıysanız ve kredi kaydınız azalmışsa, kredi kaydınızın nasıl silineceğini size söyleyeceğiz.

Bir bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuzda, bankanın müşteri temsilcileri ilk önce kredi kaydınızın üzgün olup olmadığına bakar. Kredinizi geri çekebilmek için ihtiyaç duyduğunuz kredi miktarını belirlemeniz gerekir. İhtiyacınız olan kredi miktarını belirlerseniz, doğru krediyi bulmakta zorluk çekmezsiniz. Sahipsiz amaç, kredi verildikten sonra düzenli olarak aylık ödeme yaparsanız, kredinizin kredi puanınızı artıracağıdır.

Kredi Notu ve Kredi Kaydı Arasındaki Fark

Bu uygulama sayesinde hesap bilgileriniz, mevduat hesabındaki limitler, kredi limitleri gibi bilgiler içerir. Bilgileri veritabanında saklayarak, borçlarınızı ödeyip ödemediğinizi, aylık ödemelerinizi geciktirip geçirmediğinizi kontrol edebilirsiniz. Ne kadar sıklıkla ödeme yaptığınız için ödediğiniz her şey bu sistemde yer almaktadır.

Kredi notu, kredi notunun aksine bankalarla olan tüm ilişkileri içeren bir rapordur. Yani, bankanızla yaptığınız tüm krediler, kredi limitiniz, kredi limitiniz ve kredi kartı limitleriniz kredi raporunuza dahil edilir. Buna ek olarak, kredi limitlerinizi ne kadar kullandığınız, kredi kartlarınızı ve kredi borçlarınızı ne sıklıkta ödediğiniz, ne kadar geç kalmak istediğiniz, kaç ay borç vereceğiniz ve ne kadar borçlandığınız gibi bir çok bilgi var. borçlusunuz. Yani, kredi raporunuzdan daha ayrıntılı bir raporla karşı karşıyasınız.

kredi temizleme yöntemleri

Banka hesaplarındaki finansal durum kredi notunu etkiler. Borçlunun kredisini ödemezseniz, kredi notu sürekli olarak azalacaktır. Borçlu gerekli krediyi alır ve düzenli olarak öderseniz, kredi notu artacaktır. Kredi ve kredi kartınızı 90 gün boyunca ödemezseniz, kredi notunuz düşer

Banka Hesabı Nasıl Silinir?

Ödemeniz 90 güne kadar ödenmezse yasal takip başlatılır. Yasal takip başladığında, kara listeye girdiniz ve hiçbir şekilde geri dönüş olmadığını söylüyorsunuz. Maalesef, yasal işlemler başlatılırsa, kredi borçlarınızı ödemenin başka bir şansı yoktur ve 5 yıl sonra silinmesini bekleyin. Krediniz beş yıllık bir süre için yenilenecektir. Bu arada, kredi başvurusu yaparsanız, yüksek bir olasılıkla reddedilecektir. Beşinci yılın sonunda, krediniz temizlenirse yılın sonunda kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak bu dönemde kredi almak imkansız. Kredi kartınızı temizlemek ve kredi notunuzu yükseltmek için düzenli olarak aylık ödeme yapın ve düzenli olarak ödeme yapın ve borcunuzu ödeyin.

Kredi kayıt defteriniz bozulduğunda, pek çok banka herhangi bir kefil olmaksızın belgesiz kredi sağlar. Belgesiz Bankalar, 2018 Kredi Bankamızda açıklanmıştır.

Kredi Kayıt Nasıl Temizlenir

Kredi kayıtlarınızın bozulmasının en temel nedeni şüphesiz ödenmemiş borçlarınızdır. Kredi kayıtlarınızı temiz tutmadan önce, mevcut borçlarınızdan kurtulmanız gerekir. Ödenen ödemelerinizi ödeyemiyorsanız, bankaların müşteri hizmetlerine erişerek kredi yapılandırması için destek alabilirsiniz. Mevcut borcunuzu başka bir bankaya da aktarabilirsiniz, böylece krediniz için ödeme yapmak için zamanınız olacaktır.

Bankanızın avukatları ile zamanınızı 90 gün ve bazen 90 gün sonra kullanın çünkü kredi kayıtlarınızla birlikte kredi almakta zorluk çekersiniz. Yukarıda belirtildiği gibi, taksit taksitlerini düşünün ve önce ödemeniz gereken borçluya ödeme yapın ve gecikmeden çekin. İlk taksimin 60 gün geç olduğunu ve ikinci taksitin 30 gün geç olduğunu varsayalım. 60 günlük bir gecikme ya da 30 günlük bir gecikme, kredi puanınızın düşmesine neden olur, ancak kayıtlarınız için tehlikeli çünkü 90 güne, 60 güne yaklaşır. Borçludan taksit taksitlerini tamamen düşünmemeye çalışın ve borçlarınızı kısa zamanda ödememekte fayda vardır.

Önemli Not :

Bir bankadan mimlenmiş iseniz başka bankadan kredi çekme talebinde bulunmayın aksi taktirde ikinci bir kırmızı kalem yersiniz.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın