Kullandığınız Şifreler 5 Dakikada Kırılabilir

Kullandığınız Şifreler 5 Dakikada Kırılabilir

Kodunuz 1234567890 gibi numaralardan oluşuyorsa, kırılmak 1-3 saniye alır, ancak parolayı büyük harfle, sayı simgesiyle ve kaba kuvvetle kırmak 3 milyar yıla kadar sürebilir. şifre oluşturmadan önce siteyi ziyaret edip kullanacağınız parola güvenlimi değilmi test ediniz

https://howsecureismypassword.net

Bu adresin içindeki çubuk, şifrenizi yazarsanız ne kadar hızlı bir şekilde kaldırabileceğinizi gösterir. Korkma! Çalınacağını düşünmeye gerek yoktur. Şifrelerinizi iletmediğini için, yalnızca anı yazdığınızın simülasyonu olarak ne kadar sürede parçalaya bileceğinizi görüyorsunuz. Kendi şifrenizi değil bir çok şeyi deneyebilirsiniz. Basit ve güzel bir sistem. Elbette size kabaca belirli bir sayı verir. Bunu bir oran olarak düşünebilirsiniz. Bilgisayar korsanları, bazı yerlerde şifre bulmak için kullandığı belirli yazılımlara dayalı belirli algoritmalar kullanarak şifreleri bulacak.

Parolanızı zorlaştırmanın en iyi yolu, 123456, 654321, şifre, 111111 gibi anlamlı diziler oluşturmak yerine, Şifreniz de harf, rakam ve # +% & gibi özel karakterleri kullanmaktır. Büyük ve küçük harflerin ve uzunlukların kullanılması şifrelerden biri de önemlidir. Zaten zaten kullanılan çok basit şifreler söz konusu olduğunda, örneğin, hotmail, facebook vb. Kullanıcılar için kendileri için bazı tedbirler almaya başlamış ve bazı tür şifrelerin kullanılmasına engel olmuştur. Örneğin, hotmail, 123456 gibi şifrelerin kullanılmasını engelledi. Buna ek olarak, hotmailda’da ad soyadının geçişi de yasaktır. Bazı sitelerde, şifrede kullanılmak üzere en az bir büyük harf, bir küçük harf ve bir basamak gerekir.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir