Ne Kadar Kredi Kullanabilirim

Ne Kadar Kredi Kullanabilirim

Günümüzde, bankalar kredi derecelendirme sistemi sayesinde müşterilere kredi veya kredi imkanı verirken seçici hale gelmiştir. Bankalar şimdi kredi veya kredi kartlarını temizleyecek olanların kredi görmek istiyor. Bu kaydın kötüye kullanımı, bakanlarınızla olan finansal ilişkilerinize bağlıdır. Bankalar ve bankalar arasındaki borçlanma gibi zorluklar her zaman olumsuz olacaktır. Elbette bu durumun olumlu tarafı düzenli ödemeler yapmanızdır. Kredi derecelendirmenin iyi olursa, bankaların size kredi teklifleri ve fırsatları ile kredi kartları sunacağını bilmek her zaman yararlıdır.

Kredi notları anında düşmez ve hemen yükselmez. Kredi derecelendirmesindeki artış zamanla gerçekleşir ve ödemeleriniz ertelenmez. Bir kredi notunu kaybederseniz, borçlarınızı, ödemeyi geciktirdiğiniz sırada değil, bir süre ödememiş olduğunuz zaman azaltılacaktır. Düşük kredi derecenizin yüksek seviyeleri elde etmek için uzun süre ihtiyacı var. Bu süre zarfında yapmanız gereken, borçlarınızı kısaca kapatmak veya düzenli olarak ödemektir. Herhangi bir bankada herhangi bir borcu olmayan ve çeşitli borç borcunuzu her ay düzenli olarak ödeyerek bu notlarda iyi seviyelere yüksele biliyorsunuz. Kredi kartınız çok iyi olduğunda ne kadar kredi kullanabileceğiniz konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Aylık geliriniz önemlidir

Öncelik olarak, kredi ödünç almak isteyen her birinin kredi kaydı elbette çok önemlidir. Fakat önemini tamamlayan aylık geliriniz. Kişinin aylık geliri ne kadar yüksek olursa, kullanabileceğiniz kredi miktarı o kadar yüksek olur. Her ikisinin de kredi derecelendirmesi aynı, fakat gelirleri normalden daha yüksektir, bu durumda yüksek kredi kesinlikle daha fazla kredi kullanabilir. Aylık geliri 15.000 TL olan biri bu geliri belgeleyebilirse, çok iyi kredi kullanabilir. Yüksek gelirli insanlar genelde bankalar arasındaki finansal bağda iyi davranıyorlar. Ancak ne kadar kazanırsanız kazanın, bu geliri bankaya ispatlayamazsanız, bunu belgeleyip gelirinizi yok sayamazsınız. Bankalar bu konularda her zaman kendilerini güvence altına alıyor. Geri ödeme yapamayacağını düşünen herkese kredi vermezler. Örneğin, bazı insanlar devlete vergi vermiyor 10,000 TL kira geliri rakamları 2000 TL gibi. Bu durumda banka sadece 2,000 TL kanıtlayabilir ve ona göre kredi kullanabilir.

Kredi imkanları

Bankaların büyük çoğunluğu, vatandaşlara aylık gelirlerinin üçte birine kadar borcunu ödeyerek kredi imkanı sunuyor. Bu durumda aylık 6.000 TL’lik aylık gelir en fazla 2.000 TL olacaktır. Bu başvuru borcunu tamamen ödemek için yapılır. Kısacası, aylık gelirimizde kredi kaydınızın önemi önemlidir. Bununla birlikte, bu genellemenin dışında, çok yüksek kredi notlarına sahip vatandaşlar ortaya çıkabilir. Her türlü yüksek ödemeyle bankalar, kredi notlarını daha üst seviyelere taşıyanlara esneklik göstererek daha yüksek ödemeler yapabilirler. Bu aylık gelir hesaplaması da aile bazında hesaplanmaktadır. Hem eşin hem de eşin çalıştığı bir evde kredi, iki kişinin maaşlarının toplamına göre hesaplanır.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir