Otomatik Bes iptali nasıl yapılır

Otomatik Bes iptali nasıl yapılır

Otomatik Bes, 2017 yılında yürürlüğe giren ve serbest çalışan bireysel emeklilik sistemindeki çalışanları da kapsayan bir uygulamadır. 2017 yılında, çok sayıda insanın yöneticilerine, uygulamadan nasıl kurtulacakları konusunda kafa yormakta, büyük bir nüfusu sisteme dahil etmek için ilk adımlar atılmaktadır. Peki otomatik iptal için ne yapmalıyız? Bu konu hakkında bilmeniz gerekenleri sizin için ele aldık. Beş sitem …

Otomatik Bes, 2017 yılında yürürlüğe giren ve serbest çalışan bireysel emeklilik sistemindeki çalışanları da kapsayan bir uygulamadır. 2017 yılında, çok sayıda insanın yöneticilerine, uygulamadan nasıl kurtulacakları konusunda kafa yormakta, büyük bir nüfusu sisteme dahil etmek için ilk adımlar atılmaktadır. Peki otomatik iptal için ne yapmalıyız? Bu konu hakkında bilmeniz gerekenleri sizin için ele aldık.

Beş sistemli sistem, çalışanların emeklilik sistemi için maaşlarını kesmektedir. Bu kesintiyi yapmak istemeyen bir çalışan, öncelikle belirtilen sürede uygulanmalıdır. Beş tarafından kapsanan çalışanlar, sisteme katılmadan sonraki iki ay içinde emekliye ayrılmak için başvurabilirler. Böyle bir durumda kesintiler iade edilmelidir.

Çalıştığınız kurumdan, iptal başvurusunda bulunacağınız kuruluş hakkında bilgi alacaksınız. Bes sistemine dahil olup olmamanız, size gönderilen metin mesajı veya posta gibi iletişim araçlarından anlaşılabilir. Bes’in uygulamasıyla ilgili bir mesaj aldıysanız, iki ayın bitiminden önce başvurarak iptal edeceğinizi unutmayınız.

Vaktinizi geçirdiyseniz emekli maaşına gönderebilir, başvuru formunun iptal edilmesini talep formunu doldurarak kuruma geri gönderebilirsiniz

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir