Petrol piyasasındaki satışlar buhar kazanıyor

Petrol piyasasındaki satışlar buhar kazanıyor.

Benchmark West Texas Intermediate ham petrol, geçtiğimiz hafta yaklaşık 3 $ değer kaybederek, tüccarlar ham petrol fiyatlarında çok daha fazla yükseliş yaşarken birkaç hafta önce yaklaşık 7 $ düşüşle 46 $ seviyesinde işlem görüyorlardı.

OPEC’in üretimi azaltma çabalarına rağmen, dünya petrol ile aşırı miktarda kalmaya devam ediyor. Ve Suudi Arabistan gibi ülkeler, üretimi durdurduysa da, ABD enerji firmaları yeni kuyular açmaya ve daha fazla ham petrol pompalamaya devam ediyor. Savaş yırtılan Libya’dan gelen üretim de yeniden toparlanmaya başlıyor ve piyasaya daha fazla varil ekleniyor. Petrol fiyatlarındaki düşüşü gönderen ham petrol ve arıtılmış yakıtların geçtiğimiz günlerde bolca tüketilmesinin yakın zamanda çok fazla küçülmeyeceği ihtimali artmış gibi görünüyor.

E-POSTA ILE: Kiplinger’den Enerji Uyarıları

Petrol fiyatlarının bu yaz yükselmesini bekliyoruz, ancak sadece biraz. Ağustos ayında WTI’nin 40 $ ‘dan 50 $ / varile düşük bir fiyatla alış veriş yapmasını bekliyoruz. Bu yaz yola çıkan sürücülerin güçlü talepleri fiyatları biraz yükseltmelidir. Ancak, geniş üretim ve şişirme ham stokları, önemli fiyat rallisini engelleyecektir.

Sürücüler ucuz dolumlar bekleyebilirler petrol fiyatlarındaki düşüşü ucuz benzin çevirir olarak. Düzenli kuralsız ulusal ortalama fiyat, bir galon başına 2,35 dolara ulaşabilmek için bir hafta önce dört sent düştü. Önümüzdeki haftalarda ulusal ortalamanın galon başına 2,30 ABD doları altında olacağını düşünün. Halen galon başına 2.51 dolar olan Diesel, muhtemelen bir kuruş daha düşecek.

Doğal gaz fiyatları da daha düşük seviyededir. İngiliz İngiliz termik üniteleri (MMBtu) başına 3.16 $ değerinde olan kriter gaz vadeli işlemleri sözleşmesi, bir hafta önce hafifçe geriledi. Ülkenin birçoğuna kademeli olarak hava ısınması, fırınlar sezon için kapatıldığında gaz talebinin düşmesi anlamına geliyor. Bu baharda, MMBtu başına yaklaşık 3 $ geri çekilmek için doğalgaz fiyatları arıyoruz.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir