Reeder, Samsunda fabrika Açtı

Samsun’da açılan yerel akıllı telefon ve tablet şirketi Reeder’in fabrikasında 180 kişi çalışıyor.
Yerli bir akıllı telefon ve tablet şirketi olan Reeder, 180 kişinin istihdam edildiği Samsun’da bir fabrika açtı.

Organize Sanayi Sitesi’nde düzenlenen fabrikanın açılış töreninde konuşan Reeder Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral, ülkesine yaptığı yatırımları Samsun’da yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Bu fabrikanın açılışı ile hayalini gerçekleştirdiğini belirten Saral, “Bir hayalim var. Samsun, dünyada gerçek değer yaratan herkesin vazgeçilmediği bir mücadele vermek için değer yaratıyor. Üretilmeyen tütün, dördüncü Samsun markasını verdi ve şimdi de Reeder markasıyla sunacağız ”dedi.

Saral, Turkcell’in bu mücadeleyi her zaman desteklediğini vurguladı.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzi, Türkiye’nin yurt içinde yapabildiğinizi gösteren bir teknolojinin yatırımına açıldığını söyledi.

Terzioğlu, yatırımın başlangıç ​​aşamasında olduğunu şöyle açıklıyor: “Her şey adım adım başlar, bu önemli bir adımdır, eğer doğru bir şey yapamayacağınızı düşünüyorsanız, bunu yapamazsınız, ama düşündükleri bir hayal peşinde koşan bazı insanlar var. Onlar bölgeye canlılık getiriyor, verimlilik getiriyor, değer yaratıyorlar ”dedi.

Terzi, Reederei’nin öyküsünün Türkiye’nin teknoloji gelişiminin önemli bir an olacağını dile getirdi:

“10 yıl sonra buraya geldiğimiz bambaşka bir fabrika göreceğiz. Üretilen tamamen farklı şeyleri göreceğiz. Türkiye’de değer yaratan, Türkiye’de istihdam yaratan, Türkiye’de vergi ödeyen yerel ve ulusal. Dünya bilgisinin her yerinden bir tür sünger gibi absorbe etmemiz ve o bilgiyi absorbe ettiğimiz bilgilerle yeni bilgiler üretmek zorundayız. ”Yerel altyapı, yerel cihazlar ve dijital hizmetler yerelleştirme ve millileştirme sürecinde vazgeçilmezdir. .”

Terzioğlu, 3,5 yıl önce Turkcell olarak dışarı çıktıklarını ve “Neden bunu yapamıyoruz?” Dedi. Bize “Neden bunu yapıyorsun?” Dediler. ‘Hayır’ dedik, biz onun yerlilerini yapacağız. Verileri Türkiye’de tutmaya devam edeceğiz, Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz, Türkiye’de servisleştiriyoruz ve anlık mesajlaşma platformu oluşturduk Beep, müziklerimizi oluşturduk Fizy, yaptığımız arama motorunu tecrübeli ve şimdi adım adım, İş ortaklarımızla bu dijital servislerde çalışacak cihazlarla yaşamaya devam edin. “.

Türkiye’nin dünyanın en gelişmiş ifadesi olan ve mobil altyapıya sahip ülkelerden biri olan Terzi, belediye ile işbirliği içinde hızla devam eden altyapı çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Görüşmelerden sonra, protokol üyeleri ve davetler fabrikada bulundu.

Açılış törenine CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve davetli davetliler katıldı.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir