SGK Detaylı Hizmet Dökümü Alma

SGK Detaylı Hizmet Dökümü Alma

Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü belgesi Sosyal Güvenlik Kurumunun bir hizmetidir. Bu belgede emeklilik ve sigorta bilgilerinizi görebilir ve inceleyebilirsiniz. Sgk detaylı hizmet dökümü alma işlemini ise sgk sitesine girerek kolayca elde edebilirsiniz. Yani tüm çalışma gün ve primlerinizi, emeklilik analizinizi sorgulayabilirsiniz.

Sgk detaylı hizmet dökümü  işlemini gerçekleştirmek ve tüm bu hizmetleri kullanabilmek için ise çalışan kişilerde sigorta tescil numarası, emeklilerde ise tahsis numaranızı sisteme girmeniz gerekiyor.

Sosyal güvenlik kurumu geliştirdiği yenilikçi, modern altyapı hizmeti ile vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çalışmalarını sürekli geliştirmektedir.

Devlet sitesi ile kolayca ulaşılabilen Sosyal Güvenlik Kurumu sayfası 24 saat hizmet vermektedir. Sosyal Güvenlik Kurumunun sitesi birçok il ve ilçelerde bulunan kurum binalarındaki yoğunluğu büyük ölçüde azaltmaktadır da.

Her T.C. vatandaşı PTT şubelerine giderek 2 TL karşılığı e-Devlet şifresini alarak, TC kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle birlikte siteye kolayca erişim sağlayabiliyor. ( Yalnız şifrenizi unutursanız ikinci sefer alacağınız şifre bedeli 10 TL dir.)

Artık bundan sonrası ise çok kolay e-hizmetler ikonundan Sosyal Güvenlik Kurumu yazan sayfaya kadar ilerleyip size gerekli olan bilgi neyse o ikonu tıklıyorsunuz.

Ana başlıklarında; Ortak (4A/4B/4C) Hizmetler, 4A Hizmetleri, 4B Hizmetleri, 4C Hizmetleri gibi seçenekleri bulunan sayfada Ortak (4A/4B/4C) Hizmetler bölümünden ilk seçenek olan SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sekmesinden detaylı olarak hizmet dökümünüzü görebilir, yazdırabilir yada istenildiğinde barkod’ lu olarak ta alabilirsiniz.

Günümüzde kullanılan Android telefonlar ile de mobil olarak e-devlet sitesinden de SGK sayfasına girebilirsiniz.

Tüm bu işlemler ile işverenin çalışana ait Sgk primlerini yatırıp yatırmadığı, gün sayısını ve prime esas tutarını sorgulamakta mümkün olmaktadır.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir