Sigaraya Zam Geldi

Sigaraya Zam Geldi  : Maliye Bakanı Ağbal, “Bu düzenleme, maliye politikasının para politikasına güçlü destek vereceği yaklaşımımızın somut adımlarından birini oluşturuyor.” Diyerek, vergi ürünlerinin vergilendirilmesinde tütün ürünlerinin değişeceğini de sözlerine ekledi. dedim.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, tütün ürünlerinin vergilendirilmesindeki politikayı bugün Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile değiştireceklerini belirterek, “Bu yönetmelik bizim yaklaşımımızın somut adımlarından biri” dedi. Politika para politikasına güçlü destek verecektir..

Agbal, Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Konseyi’nin revize edilmesinin ve Özel Tüketim Vergisi Yasası’nın Ek 3’ünün, “B” tablosunda tütün ürünlerinin vergilendirilmesi politikasını değiştirdiğini belirtti.

Tütün ürünlerinin vergilendirme yapısını değiştirme kararını belirten Agbal, şunları söyledi:

“Göreli vergi, asgari vergi ve asgari vergi, vergilendirilebilir gelir üzerindeki göreceli verginin ağırlığını düşürürken, maksimum vergi ve tütün ürünlerindeki asgari vergi üzerindeki vergi, 2,25 puan azalırken, Asgari vergi tutarları 0,96 ile 9 arasındaydı. Vergi yapısındaki bu değişiklik sadece gelecekteki fiyat artışlarını ve enflasyonist baskıları azaltmayacak, aynı zamanda vergi kaynaklı fiyat artışlarının çoğalmasını da beraberinde getirecektir. ”

– “Düzenleme maliyeti bütçeyle sınırlıdır”

Diğer ülkelerin uygulamalarını analiz ederken Bakan Ağbal, tütün ürünlerine ve makuti vergilemenin yapısına ilişkin nispi vergilendirme noktasında atılan adımın, üzerinde durulan vergi yapısına uygun hale gelen bir yolun başlangıcı olduğunu söyledi. uluslararası sahne.

Diyerek şöyle devam etti: “Bu düzenleme yaklaşımımızın somut adımlarından biri olan ‘Maliye politikasının para politikasına güçlü destek vereceği’ şeklindedir.” Enflasyonun enflasyonu kontrol etmenin ve azaltmanın en önemli önceliklerinden biri olduğunu vurguladı. dedim.

Yönetmeliğin maliyeti hakkında bilgi vererek, “Maliyet etkisinin bu yılki bütçeyle sınırlı olduğu ve tahminlerimize göre yaklaşık 150 milyon lira olacağı belirtildi

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir