Sigorta şirketi hasarı ne zaman öder?

Sigorta şirketi hasarı ne zaman öder?

Kaza yapan araçların çıkan masraflarını karşılamak ile yükümlü olan sigorta şirketlerinin ödeme konusunda merak edilen bilgileri sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Sigorta şirketi hasarı ne zaman öder? Sorusunun cevabını bulmanıza yardımcı olmak için sizlere bu konuda bilgi verelim. Ne zaman ödemesi gerçekleşir? Kaza yaptığınız tutanağı sigorta şirketine ulaştırdıktan sonra 1 gün içerisinde sigorta şirketi bu evrakları tramere ulaştırmak zorundadır.

Tramere ulaşan bu evrakların 3 gün içerisinde sisteme girmesinden sonra toplam 4 günlük bir süre geçer. Sonra tramer bilgilerinden gelen bu kayıttan sonra sigorta şirketi en az 4-5 gün içerisinde ödemesini yaparak bu konuda araç sahiplerine gerekli olan ücreti yatırmak ile yükümlüdür. Bu verilerden yola çıkarak bir inceleme yaptığımız zaman ise toplamda 12 ila 15 gün içerisinde sigorta şirketinin çıkan hasarı ödemesi gerekmektedir. Ancak burada maddi hasarlı bir kazanın olduğunu varsayarak bu konu hakkında bilgi vermek istedik. Yaralamalı ve ölümlü kazalarda bu işlem biraz daha uzamaktadır.

Sigorta şirketinin istediği evraklar nelerdir? Maddi hasarlı meydana gelen kazada sigorta firmanız sizden; Kaza tutanağını Aracın ruhsat bilgilerini içeren ruhsatın önlü arkalı fotokopisini Sürücü belgenizin önlü arkalı fotokopisini talep edecektir. Ancak yaralamalı veya ölümle sonuçlanan bir kaza varsa buna ek olarak birde hastaneden alınacak raporları ekte sunmanız gerekmektedir. Bu evrakların gönderilmesinden sonra gelen rapordan sonra aracınızı yaptırdığınız ustadan faturanızı alarak bunu sigorta şirketine beyan etmeniz durumunda sigorta şirketi ödemesi gereken tutarı sizlere yukarda belirttiğimiz günler içerisinde yatırmak zorundadır. Burada bazı sigorta şirketlerinin işi biraz yavaştan alması sık karşılaşılan bir durum olduğundan dolayı bu konuda yapacak bir şey bulunmamaktadır.

Oylama Sonucu
[Total: 1 Average: 5]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir