SSK Sorgulama Nasıl Yapılır

SSK Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnsanlar istedikleri şeyleri kolay yoldan ulaşma istekleri vardır. Aradıkları her şeyi kolayca bulmak isterler. Bunlardan en önemlilerinden birisi bağ-kurları hakkında bilgi edinebilme istekleridir. Tabiî ki bağ-kur deyince sadece isteğe bağlı bağ-kur ile sınırlı değildir.

Burada işin içine Ssk sorgulama işlemleri de girmektedir. Sizler artık bu işlemleri kolaylıkla yapabileceksiniz. Ancak bu konuya girmeden önce şunu ifadelerin ne anlama geldiği bilgisini vermekte fayda vardır. Bazı yerlerde bağ-kur yazısını göremeyiz. O zaman 4B yazan simge veya yazı bağ-kur’u temsil etmektedir. Aynı şekilde 4A ise Ssk’yı temsil etmektedir.

 

Ssk sorgulama işlemini yapmak bu kadar kolay olmamıştır. Bu konuya girmeden önce Ssk sorgulamasını ararken çalışan (4A) yazısı ile karşılaşacaksınız. Örneğin; bir yerde çalışıyorsunuz ve Ssk işlemleriniz hakkında (işverenin işlemlerinizi yaptığınızdan emin olmak istediğinizde) bilgilenmek istiyorsunuz.

İşte bu işlemlerinizi kolaylıkla devletsitesin’den yapabilirsiniz. Nasıl? Tek yapmanız gereken şey bir internet aracılığı ile www.sincan.web.tr ‘ye girmeniz yeterlidir. Sizlerin her şeyi kolaylıkla fark edebileceği şekilde tasarlanmıştır.

Bu işlemi yapmak için bu siteye girdiğiniz zaman karşınıza Çalışan(4A) yazısını üst araç çubuğunda hemen fark edeceksiniz. Çalışan(4A) yazısına tıklamanız gerekmektedir.

Yeni bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfada sizlerin istediği her şeyi (güncel konuşulan ve en fazla aranan sorgulamalar) görebilirsiniz. Buradan yapmak istediğiniz işlemi seçerek sizleri yönlendirmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz işlem için ise; Ssk girişim yapıldı mı? Yazısına tıkladığınız zaman sizleri bilgilendirmektedir. Bu işlemi yapmak için kendiniz nüfus cüzdanınızla Ppt’ye giderek bir adet e-devlet şifresi almanız gerekmektedir.

Aldıktan sonra e-devlet’e girmelisiniz. T.C. numaranız ile bu aldığınız şifreyi girerek (ilk defa giren kişilerden yeni şifre girmeleri istenmektedir) ilk adımınızı gerçekleştirmiş olursunuz. Daha sonra e-hizmetlere tıklayarak (seçerek) yeni açıdan sayfadan ister sol taraftan S harfini seçerek isterseniz de sayfayı Ssk işlemlerine gelmeniz gerekmektedir.

Buradan hangi işlem hakkında bilgilenmek istiyorsanız sadece onu seçmeniz yeterlidir.

Sonuç olarak, bütün işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz. Diğer işlemler de aynı şekilde yapılmaktadır. Buradan daha fazla işlem yapabilirsiniz. Burası sizin her şeyinizdir. Ssk sorgulama bu kadar olamamıştır.

Bir önceki yazımız olan Ödenen SSK Primleri Geri Alınıyor Mu? başlıklı makalemizde Ödenen SSK Primleri Geri Alınıyor Mu?, ssk prim sorgulama ve ssk primleri hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir