Taksit İle Altın Yatırımı

En iyi yatırım aracı olarak kullanılan ve altın, gram, çeyrek, yarı veya cumhuriyet altının satışı ile tanınan en değerli yatırım aracıdır. Ülkemizdeki döviz kurunun artmasından doğrudan etkilenen altın satışları her gün el yakma seviyesine ulaşırken, insanların altın almak, yatırım yapmak ve farklı alternatiflere gitmek için farklı önlemler almaları oldukça yaygındır. Taksitli altın almak bu çözümler için en iyi seçenek değildir, ancak şu ana kadar halihazırda mevcut olan bir taksit seçeneği değildir; Kuyumcular inisiyatiflerine bırakılan bir yöntem olarak tamamen biliniyordu.

Bunu iyi bir yatırım aracı olarak kullanabilir, düğünlerde gelebilir ve borsanın içinde hediye olarak kullanabileceğiniz benzersiz bir kullanım yelpazesi sunabilir, taksitli altın almak için 4 taksit mevcuttur. Ancak, 400 TL’nin üzerindeki altın çeyreği ile bu miktar ciddi bir birikim yapmak isteyenler için düşük olacaktır. Yenilenen düzenlemeye ek olarak, 12, 24 ve 36 aya kadar farklı taksit seçenekleriyle altın alımının açılması, kredi kartı ile doğrudan mümkün değildir.

  • 1 Elinde Altın Satın Alma
    2 Kredi Kartı ile Taksit Altın Alıyorum
    3 Banka Kredisi ile Altın Alarak

Elden ile altın almak

Belirli bir çalışanın üzerinde yaşıyorsanız, her zaman bildiğiniz ve alışveriş yaptığınız bir mücevher dükkanı olmanız imkansızdır. Taksitli olarak el altından almak en yaygın taksit yöntemidir. Belirli bir günde bir mücevherin taksitle ödenmesi, bir kelimeyi veya basılı bir kâğıt üzerinde tamamen isteyenler için bir notun imzalanması ile birlikte bir ödeme yöntemidir. Genellikle tercih edilmemekle birlikte güvenilirlik açısından ciddi zayıflıklara neden olmasına rağmen halen kullanılmakta olan bir yöntemdir. Bu yöntemle altın alımlarınızı daha rahat hale getirebilir, taksit ödeyerek bütçenizi zorlamak zorunda kalmazsınız.

Taksitli Altın Kredi Kartı ile Taksit

Hangi mağazaya giderseniz gidin, taksit almak kolaydır. Satın alma, yalnızca teknoloji ürünlerine kısıtlama nedeniyle gerçekleşmez. Altın taksitli kredi kartı ve taksitlerin mevcut taksitleri 4’tür. 4 taksit üzerinden alabileceğiniz gibi, sisteminizde buna izin vermediğini görebilirsiniz. Yapılacak yeni düzenlemeler ile bu sayının 12 aya çıkarılarak üst seviyeye çıkarılması bekleniyor; Yine de 4 taksitle kredi kartlarıyla taksitlendirme fırsatından faydalanabiliyor.

Banka Kredisi ile Altın Alarak

Son zamanlarda, en popüler ve ancak karşı karşıya kalan banka kredileri, taksitlerle işe alım, insanları zorlamayan uzun süreler için altın alımını kolaylaştırıyor. Banka kredisini aldıktan sonra, altınları toplu halde toplamak ve yatırımınızı yapmak; banka kredi tutarlarınızı ödemek için sizinle birlikte çalışan bir sistemdir.

Yapılan yeni düzenlemelerle, bunu doğrudan altın elde etmek için kolaylaştırabilecek ve kullanılabilecek farklı bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Döviz kuru farklarını ve sürekli artan faktörleri hesaba katmanız için ihtiyaç duyduğunuz yatırım araçları, size ciddi bir kar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda size de bir meydan okuma sunar. Bu nedenle, satın alma konusunda çok dikkatli olmalısınız.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir