Trump Türkiye’yi tehdit etmek için çok özel bir saati seçti

ABD Başkanı Trump Feton davası davasına itiraz etti ve bugün Brunson’un serbest bırakılması, Türkiye’ye karşı önemli yaptırımlar uygulamakla tehdit eden ev hapsi görevlisi altına yerleştirildi. Trump, tehdit tweet atmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok kritik bir toplantıya başladığını söyledi.

FETÖ davasında tutuklu bir mahkum olan Andrew Brunson hapishaneden serbest bırakıldı, şimdi hapsedildi.

ABD BAŞKANI YARDIMCISINDAN ÖNCE Bu sürümden sonraki saatler, ABD’nin iki büyük tehdidi vardı. ABD başkan yardımcısı Mike Pence, Twitter hesabı, “” Türkiye, papaz Andrew Brunson ise, o zaman Amerika’yı özgür bırakmıyor ve Amerika’ya evde değil, Amerika’ya, Türkiye’ye olan inancına kadar bu masum insanı Türkiye’ye gönderecektir. yaptırımlar “dedi.

TRUMP SCANDAL ÇEVİRİLER Daha sonra, ABD Başkanı Donald Trump yine twitter hesabından benzer bir tehdit buldu. Trump “Amerika Birleşik Devletleri, büyük bir Hıristiyan, aile babası ve Papaz büyük bir insan, Andrew Brunson uzun tutuklu yargıcın Türkiye’ye büyük yaptırımlar uygulayacağını düşünüyor. Brunson çok acı çekiyor. Bu masum insan inançsız kaldı artık özgür!” kullanılan ifadeler.

ZAMANLAMA MANİDAR Trump, tweet’i saat 18: 22’de Türk saati ile attı. Tweet attığı sırada Afrika temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Johannesburg’da Çin Cumhurbaşkanı Shi Cinping ile bir araya geldi. Güney Afrika’daki 10. Brezilya-Rusya-Hindistan-Çin-Güney Afrika (BRICS) Zirvesi’nde iki liderin ikili toplantısı, Trump’ın tweet’inden birkaç dakika sonra TSI 18.35’te başladı.

ÇİN VE ABD ARASINDA TİCARET VAR Bu yılın başından beri ABD ve Çin resmi bir ticaret savaşı başlattı. ABD Başkanı Trump, Çin’in ülkesi için ekonomik bir tehlike olduğunu belirterek 500 milyar dolarlık gümrük ve vergi yaptırım paketi hazırlayacağını duyurdu.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir