Uçak Bilet fiyatları düşecek

Uçak Bilet fiyatları düşecek

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY’nin açılışı ile rekabetin artacağını ve bilet fiyatlarının düşeceğini söyledi. Eksi, THY dünyadaki birçok yere uçmak istiyor ancak şirketin “şirketten daha az büyüdüğünü” değerlendirmesini yaptığını ifade etti.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Uçak bilet fiyatını belirleyen rekabet, belirleyebileceğiniz bir rakam var, petrol fiyatları ve yükselen dolar fiyatları yeni havalimanının fiyatını etkiledi, bu da bilet fiyatlarını artıracak.

Yeni havalimanına taşınması konusunda Yeni Şafak’a konuşan Türk Hava Yolları Genel Müdürü, bilet fiyatlarında düşüş olabileceğine işaret etti.

“Belirleyebileceğiniz bir rakam var,” diyen Eksi, uçak biletlerinin fiyatının rekabetçi olduğunu söyledi. “Petrolün fiyatı ve dolar kurundaki artış, yeni havayolunun fiyatını etkiledi, bu da rekabeti artıracak ve bu da fiyatlara yansıtılacak.

Türk Hava Yolları’nın Atatürk Havalimanı’nın kapasitesini doldurduğu için “Dünyanın birçok yerinde uçmak istiyoruz” diyen Eksi, “THY, 5 yıl büyüyebileceğinden daha az büyüyor” dedi.
Ekşi, dedi ki:

“İstanbul Yeni Havalimanı, Türk sivil havacılığının dönüm noktalarından biri olacak, çünkü 200 milyon yolcuyla bir havalimanından söz ediyoruz, 5 paralel pistten oluşan bir havalimanından bahsediyoruz, bu da 5 uçağın yükselebileceği anlamına geliyor. Aynı zamanda inişe geçilirken, faz tamamlandığında, Türkiye’nin GSYİH’sının yüzde 4’ünü karşılayacak bir havalimanından bahsedebiliriz.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir